Ana Sayfa Manşet Kopenhag Gezi Rehberi (Konaklama - Gezilecek Yerler)

Kopenhag Gezi Rehberi (Konaklama – Gezilecek Yerler)

-

Danimarka’nın ticaret merkezi olan Kopehag ülkenin doğu kısmında yer alıyor. Dünyanın en mutlu ülkeleri arasında en başta bulunur ve refah seviyesi de oldukça yüksektir. Taş Çağı’ndan Vikinglere kadar oldukça eski bir yerleşim geçmişi vardır. Şehri gezerken hem Kuzey kültürünü hem de Viking kültürünü görebilirsiniz.

Kopenhag’a Nasıl Gidilir?

Türkiye’de neresi olursa olsun farketmez seyahat planınızı yaptıktan sonra aktarma yaparak Kopenhag’a uçakla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kopenhag’a vardıktan sonra ise şehir merkezinden otobüs, taksi, metro gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Havalimanınin 3 numaralı terminalinden 5A otobüsüne binerek şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine yolculuk yarım saat sürüyor. Daha hızlı bir şekilde ulaşım istiyorsanız yine 3 numaralı terminalden M2 metro hattına binerek merkeze ulaşabilirsiniz.

Kopenhag’a Ne Zaman Gidilir?

Kopenhag soğuk bir yer olduğu için yaz aylarında seyahat edilmesi önerilir. Yaz ayları ziyaretçi yoğunluğu çokk olabilir, bu yüzden daha sakin bir gezi isterseniz eylül ayı uygun olacaktır.

Kopenhag’ta Nerede Kalınır?

Turistik rotalara göre hesaplama yapılırsa, merkezi bölgelerde konaklama uygun olacaktır. Bu size hız ve kolaylık sağlar. Konaklama için Inner City bölgesini seçebilirsiniz. Bu bölgede yer alan otellerden bazıları belediye binasının yanında bulunan Scandic Palace Hotel ve Stroget yakınında yer alan First Hotel Kong Frederik’i seçebilirsiniz.

Stroget caddesi özellikle konaklama için uygundur. Trafiğe kapalı olan caddede pek çok konaklama merkezi bulunur. Cadde üzerinde bulunan mağazalardan alışveriş de yapabilirsiniz.

Kopenhag Gezi Rehberi

Kopenhag Gezilecek Yerler

Danimarka ülkesinin başkenti Kopenhah’ta gezebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Sokaklarını karış karış gezerken Kuzey kültürünü derinden yaşayabilirsiniz.

Nyhavn

Nyhavn şeridinde gezebilir ve üzerinde bulunan mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle burada 1680 yıllarına ait olan 9 numaralı ev bulunur ve en çok ziyaret edilen yerdir. Nedeni ise yapısını ve mimarisinin hiç bozulmadan günümüze kadar gelmesidir. Bir diğer ev ise Andersan Masallarında bahsi geçen 20 numaralı evdir. Özellikle noel zamanı oldukça kalabalık olur.

Tivoli Bahçeleri

19.yüzyıllara ait bir lunaparktır. Nisan ayında açılıp eylül ayında kapanır. Konsepti ile diğer luanaparklardan farklıdır ve içerisinde hız treni ve eğlence programları bulunur.

Küçük Deniz Kızı

Langelijine Pier bölgesinde yer alan bir kayanın üzerinde deniz kızı heykeli bulunur. 1913 yılında ünlü heykeltıraş Edward Eriksen tarafından yaptırılmıştır.

60999dcef4a65b7fb83a5996b8e52099
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Valonia

Beşiktaş’ın Tatlıcısı: Valonia

0
Beşiktaş’ın tatlıcısı Valonia menüsünde birçok farklı lezzete yer verir. Menüde yer alan tatlılar en çok beğenilen ve tercih edilen lezzetler arasındadır. Özellikle ıslak keki...