Home Rehber Türkiye Konyaaltı Gezilecek Yerler

Konyaaltı Gezilecek Yerler

0
662
Antalya Kemer Gezilecek Yerler

Antalya’nın ilçelerinden bir tanesi olan Konyaaltı Gezilecek Yerler, aynı ada sahip bir plajı da bünyesinde barındırmaktadır. Yeşil ve mavinin oldukça samimi buluşması ile ön plana çıkan ilçe, pek çok turistin ilgisini çekmekte olup bu nedenle tatil için gözde yerlerden biri olarak bilinmektedir.

Antalya’nın falezler üzerinde yer almasından ötürü 20. Yüzyılla kadar ilçeye Koyaltı denilmiştir. Fakat zamanla ilçesinin isminin Konyaaltı’na dönüştüğü bilinmektedir. Peki tatilcilerin gözde yerlerinden bir tanesi olan Konyaaltı neredir ve Konyaaltı’na nasıl gidilir?

Konyaaltı Nerede

10 köy ve 29 mahallesi bulunan Konyaaltı, Antalya’da bulunan ilçelerden bir tanesidir ve pek çok insanın ilgisini çekmekte, bu nedenle her yıl binlerce insan Konyaaltı’ya gitmektedir. Konyaaltı nerede sorusu kapsamında ilçenin güneyinde Kemer, Kumluca; kuzeyinde ise Döşemealtı bulunmaktadır. İlçenin kuzeybatısında da Korkuteli bulunmakta Konyaaltı, aynı adlı bir plaja sahiptir ve bu plaj, pek çok tatilcinin ilgisini çekmektedir.

Konyaaltı’ya Ulaşım

Konyaaltı’ya gitmek isteyen birçok insan, Konyaaltı’ya ulaşım konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Konyaaltı’ya kısa sürede gitmek isteyen pek çok insan, uçak ile Antalya Havalimanı’na, buradan ise havalimanı özel araçları ile Konyaaltı’ya gitmektedir.

Uçak seçeneği dışında otobüs de ön plana çıkmakta olup birçok insan ilçeye gidebilmek için otobüs kullanmaktadır. Çeşitli otobüs firmaları ile birlikte Antalya merkezi gidilmesi sonrasında kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Konyaaltı Konaklama

Konyaaltı’nda vakit geçirmek ve burada bulunan doğal ve tarihi güzellikleri ile ön plana çıkan yerleri görmek isteyen pek çok insan Konyaaltı konaklama konusunda hangi seçeneklerin olduğunu merak etmektedir. Genel olarak otel ve pansiyon seçeneklerinin olduğunu ifade edebiliriz.

Deniz manzarasına sahip olan pek çok otel ile konforlu bir tatil geçirmek olanaklı olduğu gibi daha uygun fiyatlarla konaklamak için pansiyon seçeneği de tercih edilebilmektedir. İlçede ya da Antalya merkezde bulunan otel veya pansiyonlar, pek çok insanın konaklama hususunda tercih sebebi olmaktadır.

Konyaaltı Gezilecek Yerler

Konyaaltı’ya gidiyorsanız eğer, doğal ve tarihi güzellikleri görmeden dönmemelisiniz. Birçok insan, gittikleri yerde bulunan özel mekanları görmek ve bunlarla ilgili bilgi sahibi olmak ister. Bu bağlamda Konyaaltı gezilecek yerler konusunda tatilcilere sunulan birçok seçenek bulunmakta olup bu seçenekler genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Konyaaltı Kent Meydanı

Konyaaltı Belediyesi tarafından yaptırılan Konyaaltı Kent Meydanı, pek çok insan tarafından dikkat çeken alanlardan bir tanesidir. Atatürk Anıtı’na sahip olan meydan; kafe, restoran ve sergi salonları gibi yapıları bünyesinde barındırmaktadır.

Roma Hamamı

İlçenin tarihi dönemlerini merak eden ve bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin görmesi gereken en önemli yapılardan bir tanesi olan Roma Hamamı, MS 6. Yüzyılda bir yangın geçirmesine rağmen bugünlere kadar gelebilmiştir. Çeşme, avlu, su havuzu vb. alanları ile ön plana çıkan ve geçmiş dönemlerden izler barındıran hamam, Konyaaltı gezilecek yerler kapsamında bulunmaktadır.

Feslikan Yaylası

Mavinin en güzel tonuna sahip olan ve yeşili de bünyesinde barındıran Feslikan Yaylası, doğal güzellik görmek ve huzur bulmak isteyen kişilere hitap etmektedir. Karadağ, Eren ve Bereket dağları arasında kalan platonun güneydoğusunda bulunan Feslikan Yaylası, Konyaaltı’ya gelen insanların görmesi gereken doğal güzelliklerden bir tanesidir.

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı, sahip olduğu ün ile birlikte her yıl birçok insan tarafından ziyaret edilen plajlardan bir tanesidir. Mavinin en özel tonu ile insanlara hitap eden denizi ile Konyaaltı Plajı, hijyenik bir plajda bulunmak isteyen kişilere hitap etmektedir.

Falezler

Antalya’ya en fazla turist çeken plajlar arasında kalan falezler, denizin aşındırması ile oluşmuştur. Coğrafi güzellikleri görmek isteyen kişilerin görmesi gereken falezler, Antalya’ya da ismini vermiştir.

Konyaaltı’da Ne Yenir?

Konyaaltı’na gitmek isteyen kişiler, Konyaaltı’da ne yenir sorusunu sormakta olup konu ile ilgili önceden detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Konyaaltı’nda, “kendin pişir kendin ye” formatında pek çok restoran bulunmakta olup bu restoranlarda öğle ve akşam yemekleri yenilebilmektedir.

Çeşitli balık restoranları ve meyhanelerinde balık menüler ile keyifli bir akşam yemeği yenilebilmektedir. Aynı zamanda yöresel restoranlarda keşkek, etli ekmek vb. yiyecekleri de tadabilirsiniz.

Kahvaltı için de serme kahvaltı seçeneklerinin bulunduğu pek çok mekan bulunmakta olup bu mekanlarda samimi bir kahvaltı yapma şansı elde edebilirsiniz.

Konyaaltı konum için tıklayınız.
Konyaaltı Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Antalya Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here