Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaTürkiyeBoluKıbrısçık Gezilecek Yerler

Kıbrısçık Gezilecek Yerler

-

Bolu’ya gidecek olanlar için harika bir Kıbrısçık Gezilecek Yerler rehberi hazırladık. Bolu ilinin en sevilen ilçelerinden bir tanesi de Kıbrısçık nerede diye merak edilen adrestir.

Kıbrısçık Ulaşım

Kıbrısçık, Bursa’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi birçok farklı alternatif güzergaha sahiptir. Kıbrısçık’a ulaşım sağlamak isteyen kişiler İstanbul – Bursa arasındaki feribotları kullanabilirler. Kişisel araçlarla ya da şehirlerarası feribotlarla ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirlerarası otobüsler ile Kıbrısçık’a gitmek isteyen kişiler, ilk önce Bursa Terminal’e gitmelidir. Bursa Terminal’den sıklıkla Kıbrısçık’a yolcu otobüsü kalkmaktadır. Bu nedenle kişiler kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirler.

Kıbrısçık Konaklama

Kıbrısçık konaklama açısından uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Kıbrısçık ilçesinde yer alan oteller, ağırlıklı olarak tarihi bir yapıya sahiptir. İlçede yer alan oteller, şehrin sahip olduğu havayı oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır.

Kıbrısçık Gezilecek Yerler

Kıbrısçık Yaylaları

Kıbrısçık Gezilecek Yerler’in ilk adımında yaylalar var. Kıbrısçık Yaylaları genel adı altında, Köroğlu Dağlarının güney yamaçlarındaki düzlüklerde bulunurlar. Belen, Karaköy, Kökez, Bölücekkaya, Karadoğan ve 1825 metredeki Devevira ismindeki yaylalar önemli yaylalardandır. Bu yaylarda ki temiz havayı mutlaka tecrübe etmelisiniz.

Karagöl

Kıbrısçık- Beypazarı yolu üzerinde İlçeye 22 km. uzaklıkta bulunan Karagöl, 1 hektar genişliğinde oldukça derin bir göldür. Çevresi tamamen ormanlık olan ve Orman İşletmesince koruma altında olan gölde kamp yapmak için de ayrıca çok güzel yerler vardır.

Kıbrısçık Bitki Örtüsü

İlçe ormanlarında yüksek kesimlerde iğne yapraklı sarıçam, karaçam ve köknar, plato ve tepe eteklerinde ardıç, meşe gibi geniş yapraklı ağaçlara, yerleşim birimleri yakınlarında ise çalılıklara ve bozkırlara rastlanır. Bozkır çeşitlerinden; sığır kuyruğu, geven, kekik, gelincik, çayır üçgülü, çakır dikeni, çoban yastığı, yavşan otu, kılıç otu, kara yonca, çavdar otu ve kara ot da mevcuttur. Ayrıca ormanlık alanlarda yaban armudu, alıç ve dağ kavağı da vardır. Ekili dikili alanların arasında ormanlıklara, meralarda meyveli-meyvesiz ağaçlara rastlanır. Uludere ile Arközü derelerinin kenarlarında söğüt, kavak, böğürtlen, karaçalı türü ağaç gibi çeşitli ağaç türlerini ve çalıları görmek mümkündür.

Herkesin kesinlik ile gezip görmesi gereken adreslerden bir tanesi olduğu için en sevilen adreslerden bir tanesidir. Bolu sınırlarına gelen herkesin kesinlik ile gelmesi ve görmesi gerekir.

Kıbrısçık Konum için tıklayınız.
Kıbrısçık Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bolu Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol