Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaDiğerKeyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları

Keyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları

-

Keyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları elbette vardır. Bazı kitaplar vardır ki içimizdeki gezip görme, farklı yerler ve kültürler keşfetme tutkumuzu dışarı çıkarır. İnsanlar, gerek günlük yaşamın sıkıntılarını aşmak için, gerekse de kendisine farklı bir bakış açısı yaratmak için seyahat etmek istemektedirler. Ancak bazı kesim insanlar içinse seyahat etmek büyük bir tutkudur. Sizler de aşağıdaki kitapları okuyarak, seyahat etme isteğinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. İşte seyahat duygunuzu perçinleyecek olan kitaplar!

Keyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları

Johann Wolfgang Von Goethe- İtalya Seyahati

Keyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları ilk adımında İtalya Seyahati var. Goethe, Alman asıllı ünlü bir yazardır. Öyle ki 1786 ve de 1788 yılları arasında gerçekleştirmiş olduğu İtalya seyahatini bu kitapta kaleme almıştır. Bu eseri okuyan herkes, günümüzden yıllar öncesinde bir seyahatin nasıl yapıldığını öğrenerek, 18. Yüzyılda İtalya’nın nasıl göründüğüne de tanıklık etme imkanına sahip olacaktır. Ünlü yazar Goethe’ni gözünden İtalya, eminiz ki sizleri de derinden etkileyecek ve bu eseri okumaktan bir an bile olsa kendinizi alamayacaksınız. Seyahat Kitapları arasında ilk sıradadır.

Homeros- Odysseia

Ünlü yazar Homeros’un eserleri bilindiği gibi Antik Yunan döneminde önemli bilgi kaynakları arasında yer alıyordu. Özellikle de Odysseia eseri gerçek bir şaheser olarak karşımıza çıkar. Çünkü bu yapıtta dünyayı farklı bir gözle görmek mümkün! Öyle ki eserde Troya Savaşı kahramanlarından olan Odysseia’nın kendi ülkesi İtake’ye dönüş sürecinde on yıl süren bir yolculuk gerçekleştirmiştir. Bu yolculuk esnasında genç adamın yaşadığı maceralardan eminiz ki sizler de çok etkileneceksiniz.

Keyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları

Piri Reis- Kitab-ı Bahriye

Piri Reis bilindiği gibi Osmanlı Devleti’nin Kaptan-ı Deryası’dır. Kendisi Kitab-ı Bahriye eserinde Akdeniz kıyılarını ele alır. Bu yapıt kısa sürede Akdeniz’in adeta bir haritası haline gelmiştir. Ana tema olarak Akdeniz kıyılarındaki ticari hayat, adaların yerleşim yerleri, taş ve sığlıklar, limanlar, bölgenin hangi rüzgarlara açık ya da kapalı olduğu, ne kadar gemi barındırdığı, adaların kıyılara ve birbirine olan uzaklıkları ve de nerelerde geçit olduğu işlenmiştir.

Paulo Coelho- Simyacı

Ünlü yazar Paulo Coelho, etkileyici tasvirleri ile ön plana çıkmayı başarmış yazarlar arasında yer alır. Bu eserinde de Santiago’nun dünyadaki arayışının ardından inanılmaz bir yolculuğa çıkar ve bu yolculuk sürecinde yaşananları ele alır. Ona göre yolculuk bir tür öğrenme yöntemidir. Bilmemiz gereken her şeyi yolculuk yaparak öğrenebiliriz. Kitapta ana tema olarak ise İspanya’dan Mısır piramitlerine yolculuk eden Endülüslü Çoban Santiago’nun yaşam öyküsü ele alınmıştır.

Âmin Maalouf – Semerkant

Seyahat tutkunuzu perçinleyecek olan en önemli eserlerden biri de şüphesiz ki Âmin Maalouf’un Semerkant eseridir. Yapıtta Ömer Hayyam’ın Rubaiyat isimli el yazma eserinin 1071 yılında Özbekistan’ın Semerkant’ında başlayarak, 1912 yılında Titanik’te bitmiş olan hikayesini ele alır. Olaylar ve seyahatlerin hepsi ana karakter Benjamin’in gözünden aktarılmıştır. Aynı zamanda da 20. Yüzyılda İran’da gerçekleşen modernleşme sürecini de bu eserde bulmanız mümkündür.

Keyifle Okuyacağınız Seyahat Kitapları makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Diğer Faydalı Bilgiler için kategorimize göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol