Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeBursaKestel Gezilecek Yerler

Kestel Gezilecek Yerler

-

Bursa iline bağlı olan Kestel Gezilecek Yerler ilçesi denize uzak bir konumdadır. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde sınır kalesi olan Kestel ilçesinin adı, o dönemlerde Latince Kastel adından türemiştir. 1306 yılında çıkan bir muharebe sonucunda Osmanlı Devleti’nin eline geçen Kestel, 1990 yılında ilçe olmuştur. İlçe, Osmanlı zamanında meydana gelen harple sırasında Bulgar ve Rus göçmenleri gibi çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

35 mahalleye sahip olan Kestel ilçesinin toplam nüfusu 2020 genel nüfus sayımına göre 70.865 olarak bildirilmiştir. Marmara bölgesinin güneyinde, Bursa ilinin ise doğusunda bulunan Kestel ilçesinin yüzölçümü 423 km2’dir. Doğusunda Yenişehir ve İnegöl ilçeleri, batısında Yıldırım ve Osmangazi ilçeleri, güneyinde Keles ve Osmangazi ilçeleri, kuzeyinde ise Gürsu ve Gemlik ilçeleri vardır.

Kestel’e Ulaşım

Kestel’e ulaşım sağlamak isteyen kişiler denizyolu, havayolu, şehirlerarası otobüs ya da kişisel araçlarını kullanabilirler. Denizyolu ile aktarmalı ya da direkt olarak ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. Şehirlerarası otobüsler ile birlikte kişiler direkt olarak Kestel’e seyahat edebilirler. Ayrıca kişiler önce Bursa Otogara ardından aktarmalı olarak Kestel’e yolculuk edebilirler.

Kestel Konaklama

Kestel’e seyahat etmek isteyen kişilerin önceden rezervasyon yaptırması gereklidir. Sezonda binlerce ziyaretçisi olan ilçede, rezervasyon yaptırmadan kalacak yer bulmak oldukça zordur. Kalacak yerler kişilerin bütçesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ilçede ağırlıklı olarak apart oteller yer alır. Kişiler kendi tercihlerine uygun olarak bir otelde kalabilirler.

Kestel Gezilecek Yerler

Kestel Gezilecek Yerler

Kestel gezilecek yerler çokluğu nedeni ile şehrin en önemli noktalarından bitişidir. Çevresinde birçok farklı doğal güzellikler yer alır.

Kestel Kalesi

Osmanlı Devleti’nin önemli mimari yapıtlarından birisi olan bu kale, günümüze kadar tarihi yapısını korumuştur. Osmanlı Devleti mimari yapısını oldukça iyi yansıtır.

Baba Sultan Camisi ve Türbesi

Diğer bir adı ile Geyikli Baba Camisi olarak ad adlandırılmaktadır. Yörede yaşayan halk tarafından oldukça önemsenen bir mekandır.

Saitabat Şelalesi

İlçeye bağlı Derekizik Köyü’nden 3 kilometre uzakta bulunur. Şelalenin 5 metre yüksekliği vardır ve muhteşem bir görsel şölen ile turistleri karşılar. Doğa sporları ile ilgilenen kişilerin yürüyüş için tercih ettiği alanlardan birisidir.

Kestel Konum için tıklayınız.
Kestel Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol