Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunKeşap Gezilecek Yerler

Keşap Gezilecek Yerler

-

Keşap Gezilecek Yerler Türkiye’nin bir ilçesidir. Bu ilçe ise Giresun şehrin de yer almak da olan bir ilçedir. Giresun şehrinin sahil kıyısı ilçeye 10 km uzaklık da yer almaktadır. İlçenin büyük bir kısmını Türkmenler oluşturmaktadır. Keşap ilçesinin alanı üçgene benzemektedir. Keşap ilçesinin güneybatısın da Giresun şehrinin merkezi ve dereli ilçesi, doğusun da Espiye ilçesi, güneydoğusun da Yağlıdere ilçesi yer almaktadır. İlçenin arazinin yapısının tamamı engebeli yapıdadır. Ayrıca ilçenin dağlarının ve tepelerinin arasın da vadiler yer almaktadır. Keşap ilçesi üç bölgeye ayrılmaktadır. Bu bölgeler ise karabulduk, yolağzı ve ilçe merkezdir. Keşap ilçesinin yazları sıcak, kışları ise ılık bir şekil de geçmektedir.

Keşap’a Ulaşım

Keşap ilçesi Giresun şehrinin doğal ve tarihi güzelliğini yansıtmak da olan bir ilçedir. Bu ilçeyi birçok kişi ziyaret etmek istemek de ve gezmek istemektedir. Bu yüzden de birçok kişi Keşap’a ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Keşap ilçesine ulaşım sağlayabilmek için iki imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise hava yolu ve kara yoludur. Yakın yerden gelen kişiler kara yolunu tercih ederken, uzak yerlerden gelen kişiler ise hava yolunu tercih etmektedir. Aynı zaman da Keşap ilçesi içerisin de birçok noktaya ulaşım sağlayan dolmuşlar bulunmaktadır.

Keşap Konaklama

Keşap ilçesi doğal güzelliklere ve tarihi güzelliklere sahip olan bir ilçedir. Bu ilçe de birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlardan biri ise Keşap konaklama imkanıdır. Keşap konaklama için iki adet imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise otel ve pansiyondur. Pansiyonlar maddi açıdan daha uygundur. Oteller ise rahatlık açısından daha uygun konaklama yerleridir.

Keşap Gezilecek Yerler

Keşap ilçesin de gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Keşap gezilecek yerler şu şekildedir;

Armutdüzü Köyü

Armutdüzü köyü Keşap ilçesine 22 km uzaklık da yer almak da olan bir köydür. Bu köy karabulduk beldesine bağlı olan bir köydür. Bu köyde 3 kilise ve 1 manastır bulunmaktadır.

Şahin Kayası

Şahin kayası Keşap ilçesine bağlı olan karabulduk beldesin de yer almak da olan bir yerdir.

Keşap Konum için tıklayınız.
Keşap Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol