Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeKepez Gezilecek Yerler

Kepez Gezilecek Yerler

-

Antalya’nın ana merkezinde bulunan 5 ilçeden bir tanesi olan Kepez Gezilecek Yerler, pek çok fabrikaya sahip olmakta ve ilçe, birçok insan tarafından ilgi çekmektedir. Denizden yüksekliği 289 metre olan ilçede hayvanat bahçesi bulunmakta olup bu alan, özellikle çocuklardan tarafından ilgi çekmektedir.

Sahip olduğu tarihi mekanları ile birlikte özellikle Antalya merkezden birçok insanın ziyaretine uğrayan ilçe, ulaşım konusunda ziyaretçilere pek çok seçenek sunmaktadır. Peki Kepez nerede ve Kepez’e nasıl gidilir?

Kepez Nerede?

Kepez nerede sorusu, bilhassa yakın ilçelerden ziyarete bulunmak isteyen pek çok insanın ilgisini çeken sorulardan bir tanesidir. Kepez, Antalya’nın ilçelerinden bir tanesidir ve ilçe kapsamında pek çok fabrika yer almaktadır.

İlçenin güney sınırı Gazi Bulvarı ve Çakırlar yolu ile başlamakta olup kuzey il sınırına kadar devam etmektedir. 60 mahallesi ve 7 köyü bulunan Kepez, 2016 nüfus verilerine göre 508.123 kişinin ikamet ettiği ilçelerden bir tanesidir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin şehirlerarası otobüs terminali Kepez sınırları içerisinde yer almaktadır. Otobüs terminalinin bulunması nedeniyle ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. Varsak Beldesi sınırları içerisinde bulunmakta olan Düden Şelalesi’nin hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ilgi çekmesi, Kepez’in ön plana çıkmasını sağlamakta olup bu durum, ilçenin turizm gelirlerini yükselmektedir.

Kepez’e Ulaşım

Kepez’e ulaşım noktasında ön plana çıkan hususlardan bir tanesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi şehirlerarası otobüs terminalinin ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu durum, ilçeye ulaşımın rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesini olanaklı hale getirmektedir.

Kepez’e sorunsuz bir şekilde gitmek isteyen birçok insan, özel araç seçeneğini tercih etmekte ve ilçeye bu şekilde ulaşım sağlamaktadır. Öte yandan çeşitli otobüs firmaları, Kepez’e doğrudan ulaşım sağlamakta olup böylelikle otobüs ile ilçeye aktarmasız bir şekilde gitmek olanaklıdır.

Kepez Konaklama

Kepez’de bir süre kalmak ve burada yer alan önemli mekanları görmek isteyen birçok insan, Kepez konaklama konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaktadır. Kepez’de sorunsuz bir şekilde konaklamayı olanaklı hale getiren birçok seçenek bulunmakta olup bu seçenekler, ilçede bir süre vakit geçirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilebilmektedir.

Kepez’de bir süre konaklamak isteyen kişiler otel, pansiyon, yarı pansiyon, konukevleri olmak üzere pek çok seçenekten herhangi birini seçebilmektedir. Konforlu bir şekilde tatil yapmak adına otellerin ön plana çıktığını söylemek olanaklıdır. Bunun yanı sıra konukevleri, pansiyon ve yarı pansiyonlar, çok daha uygun fiyatlar üzerinden konaklamak adına oldukça caziptir.

Kepez Gezilecek Yerler

Kepez’e gidecek birçok insanın bilmesi gereken pek çok husus bulunmakta olup bu hususların başında Kepez gezilecek yerler gelmektedir. Kepez’de gezilecek yerleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Antalya Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, insana huzur veren yapısı ile ön plana çıkan doğal güzelliklerden bir tanesidir ve pek çok insan, keyifli vakit geçirmek için Düden Şelalesi’ni görmektedir. Şehir merkezinde yer alan şelale, yeşillikler içerisinde akmakta ve turkuaz ile yeşilin birleşimine sahip olmaktadır.

Antalya Müzesi

Antalya Müzesi, Kepez gezilecek yerler dahilinde yer alan yapılardan bir diğeridir. 1922 yılında yapılan müze, Türkiye’nin en büyük müzelerinden bir tanesidir. Pek çok tarihi eser ile insanların dikkatini çeken müze, her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Antalya Hayvanat Bahçesi

Antalya Hayvanat Bahçesi

Bilhassa çocukların ilgisini çeken Antalya Hayvanat Bahçesi kapsamında aşağıdaki gibi sıralanabilen alanlar yer almaktadır:

  • Piknik alanları
  • Çocuk oyun alanları
  • Doğal su kaynakları
  • Doğal su kaynakları

1989 yılında yapılan hayvanat bahçesi, Kepez’e gidecek kişilerin görmesi gereken alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Antalya Yivli Minare Cami

Kepez ziyaretinde bulunan insanların görmesi gereken yapılardan bir diğeri olan Antalya Yivli Minare Cami, Antalya şehir merkezinde yer almakta olup ilk İslami yapılardan bir tanesi olarak bilinmektedir. 13. yüzyılda inşa edilen yapılardan bir tanesi olan cami hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Antalya Akvaryumu

Antalya Akvaryumu, Kepez gezilecek yerler kapsamında bulunan bir diğer önemli yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. 5 milyon litre ana tank kapasitesine sahip olan akvaryum, dünyanın 5. Avrupa’nın ise 2. Büyük akvaryumu olarak bilinmektedir.

Oldukça farklı güzelliklere sahip olan Kepez’i ziyaret ederek huzurlu ve sakin bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kepez konum için tıklayınız.
Kepez Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Antalya Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol