Ana Sayfa Hobiler Kayak Sezonu Ne Zaman Açılır?

Kayak Sezonu Ne Zaman Açılır?

-

Kış aylarının yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte hepimiz Kayak Sezonu Ne Zaman Açılır gibi araştırmalar içerisine girmeye başladık. Kayak tatili nedir, kayak tatili masrafları ve kayak sezonu ne zaman açılıyor gibi soruları çevrim içi ortamda aranmaya başlandı. Türkiye’nin dört bir yanında mevcut olan kayak merkezlerinin açılış tarihlerini sizler için derledik. Keyifli Okumalar!

Kayak Sezonu Ne Zaman Açılır

Uludağ Kayak Merkezi, Bursa

Uludağ Kayak Merkezi, Bursa

Türkiye’nin en çok tercih edilen, popüler kayak merkezlerinden biridir. Hatta en popüleri olduğunu söylemek daha doğru olur. İstanbul’a yakın mesafede bulunmasıyla nedeniyle çok tercih edilir. Kayak zamanlarında oldukça kalabalık olan kayak merkezinde fiyatlar da ilgiye göre artıyor. 30’dan fazla pisti vardır ve en uzun pistinin uzunluğu 2 kilometredir. Uludağ kayak sezonu 20 Aralık’ta başlayıp, 20 Mart’ta sona eriyor.

Kaya Plazzo Ski & Mountain Resort, Kartalkaya

Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu

Köroğlu Dağları’na konuşlanan kayak merkezi İstanbul, Ankara ve Bolu gibi şehirlere oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. Bu bölgenin Uludağ’a göre daha hesaplı olduğunu söyleyebiliriz. Köroğlu Milli Parkı’nda yer alan kayak merkezinde ayrıca konaklama için oldukça konforlu oteller de bulunuyor. Kartalkaya’da kayak sezonu 20 Aralık’ta başlayıp, 20 Mart’ta sona eriyor.

Konum için tıklayınız.

The Green Park Kartepe Resort & Spa

Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli

Günübirlik turların gözdesi Kartepe’de keyifli bir kayak tatili yapabilirsiniz. Muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan kayak merkezi kış aylarında tatilinizi taçlandırmak içim muhteşem bir seçenek olacaktır. Kartepe’de 4700 kişi kapasiteli bir de otel bulunuyor. Kartepe’de kayak sezonu 20 Aralık’ta başlayıp, 20 Şubat’ta sona eriyor.

Erciyes Kayak Merkezi

Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri

İç Anadolu’nun en yüksek dağı olma özelliğine sahip olan Erciyes Dağı, kayak merkezine de ev sahipliği yapıyor. Kayseri merkeze 22 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi sönmüş bir yanardağın üzerinde yer alıyor. Türkiye’de kayak yapılacak yerler arasında üst sıralarda bulunuyor. Erciyes’te kayak sezonu 20 Kasım’da başlayıp, 20 Nisan’da sona eriyor.

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum

Erzurum, ülkemizin en soğuk şehirlerinden birisidir. Türkiye’de en uzun süreli kayak tatili yapabileceğiniz yerdir. 3000 metre yükseklikte kurulu olan kayak merkezi, ülkenin en yüksek pistine de ev sahipliği yapıyor. Bölgede dünyanın en kaliteli karları bulunuyor. Palandöken’de kayak sezonu 10 Aralık’ta başlayıp, 10 Mayıs’ta sona eriyor.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone