Ana Sayfa Hobiler Kayak İçin En Uygun Kıyafetler

Kayak İçin En Uygun Kıyafetler

-

Kayak İçin En Uygun Kıyafetler’i buradaki adımları takip ederek almaya yönelmenizi tavsiye ederiz. Kayak kıyafetleri pahalı olabilir, o noktada hangisini seçeceğinizi biliyor olmanız yararınıza olur. Kış sezonunun açılmasıyla birikte kayak merkezleri de hazırlıklarını tamamladı ve yavaş yavaş misafirlerini ağırlıyor. Siz de kayak yapmak için kısa bir tatil düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç şey bulunuyor. İlk defa kayak yapacaksanız, giyiminize kuşamınıza dikkat emeniz gerekiyor. Yoksa buz gibi havada üşütebilir ve tatilinizi heba edebilirsiniz. Bu yazımızda kayak kıyafeti seçerken nelere dikkat etmenz gerektiğini sizler için hazırladık.

Kayak Kıyafeti Almak veya Kiralamak

Öncelikle hangi dalı yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Snowboard, kayak vb. gibi dallarda spor yapabilirsiniz. Buna karar verdikten sonra ekipmanlarınızı kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Kiralamak daha mantıklı bir seçenek olabilir. Çünkü her zaman kayağa gelme gibi bir fırsat yaratamazsanız paranız boşa gider. Aynı zaman kayak kıyafeti de kiralayabilirsiniz. Sürekli kar tatili için gidip geliyorsanız satın almak daha mantıklıdır. Hijyen açısından da satın alınması öneriliyor.

Kayak Kıyafetleri

Soğuk havaların en güzel aktiviteleri deli gibi kar topu oynamak, kaymak ve kardan adam yapmaktır. Kayak İçin En Uygun Kıyafetler’i seçerken de bu aktiviteleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Kaymanın ise bizde farklı bir yeri ve heyecanı vardır. Ülkemizde de kayak yapabileceğiniz pek çok kayak merkezi bulunuyor. Tatilden önce ekipmanlarınızın tam ve kıyafetlerinizin eksiksiz olması gerekiyor. Kayak kıyafetleri nelerdir ve olmazsa olmazlarını sizler için hazırladık.

Mont Çok Önemli!

Kayak İçin En Uygun Kıyafetler arasında en önemli olanı genelde mont olur. Tabi ki bir kayak tatilinin en temel kıyafeti monttur. Vücudunuzu soğuğa karşı korur. Montunuzun kayak montu olması çok önemlidir. Kalın ve su geçirmez yapısı sayesinde ciğerlerinizin direkt olarak soğuk almasından korunabilirsiniz.

Pantolonu Unutmayın!

Kayak pantolonu da monttan sonra gelir. Özellikle bayanların kayak pantolonu giymesi gerekiyor. Rüzgar geçirmez ve su geçirmez olmasıyla önemli bir yer tutuyor. Kayak yaparken düşebilirsiniz, yuvarlanabilirsiniz eksi havalarda sırılsıklam olmak istemezsiniz.

Termo Nedir?

Termo, kayak kıyafetlerinizin içine giyebileceğiniz su geçirmez ve ısı koruyucu bir iç giyimdir. Termo giyerek ekstra bir sıcaklık sağlayabilirsiniz.

Kayak İçin En Uygun Kıyafetler

Kayak Kaskı

Başlık ya da kask farketmez kayak yapacaksanız eğer mutlaka kask takmalısınız. Her ne kadar eğlenceli olsa da kaymak bazen tehlikeli olabilir. Ayrıca korkunç derecede bir migrene sahipseniz kafanızı mutlaka sıkı sıkı örtmelisiniz.

Kayak Eldiveni Aksesuar Olabilir

Soğuk havalarda ellerinizin yavaş yavaş donmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu hissi aslında hepimiz küçükken kar topu yaparken hissetmişizdir. Bu yüzden kayak eldiveni tercih etmelisiniz. Eldiveni aksesuar olarak renkli ya da desenli alarak kıyafetinize şıklık katabilirsiniz.

Kayak Gözlükleri

Kayak İçin En Uygun Kıyafetler arasında önemli olanlar biri de gözlüktür. Kar yağışlı havalarda kayak gözlükleri kullanmanız çok önemlidir. Görüşünüzün net olması gerekiyor. Kayak yaparken yanlışlıkla başkalarına çarpmak ya da karda kaybolmak istemezsiniz. Aynalı gözlüklerden alarak oldukça marjinal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kayak Merkezleri‘ni incelemek için tıklayınız.
Mekancu Instagram hesabı tıklayınız.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone