Home Diğer Faydalı Bilgiler Kayağa Ne Zaman Gidilir? (Ulaşım, Konaklama)

Kayağa Ne Zaman Gidilir? (Ulaşım, Konaklama)

0
232

Kayağa Ne Zaman Gidilir? Kış aylarının gelmesiyle birlikte kayak sevenlerinde gözde ayları gelmiş bulundu. Peki ya bilmeyenler? Kayağa ne zaman gidilir? Hangi aylarda daha keyifli olur biraz bunlardan bahsedelim. Kayak ve Snowboard sevenlerin kendi aralarında haberleştiği grup ve sosyal medya siteleri olsa da bilmeyenlerin de doğru zamanlarda oralarda olması gerekli.

Kayağa Ne Zaman Gidilir?

Kayak zamanları başladığında haberlerde, internette dolaştığınızda oradaki hotel ve işletmelerin verdiği reklamlar dolayısıyla bolca duyacağınızı biliyoruz. En doğru zamanlar genel olarak Kasım ile Şubat arasıdır. Gitmeden önce Meteoroloji’yi de takip etmeniz gerekli tabi. Eğer gittiğinizde bir hotelde kalacaksanız, Hotel’e de rezervasyon esnasında bu bilgileri sorabilirsiniz.

Uludağ, Kartepe gibi yüksek bölgelere giderken eğer şahsi aracınızla gidiyorsanız mutlaka lastiklerine baktırmalısınız. Turizm firmaları da sık sık otobüs kaldırıyor bu bölgelere. Dolayısıyla ilk aşamada otobüs ile gitmek daha doğru bir seçim olabilir sizler için.

Kayak Merkezleri için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here