Home Rehber Türkiye Kavaklıdere Gezilecek Yerler

Kavaklıdere Gezilecek Yerler

0
495
Muğla Kavaklıdere Gezilecek Yerler

Kavaklıdere Gezilecek Yerler, antik kentleri ve kadim mirasları, doğal güzelliği, eşsiz yaylaları ile hayran olunası bir Muğla ilçesidir. Muğla’nın diğer ilçelerine göre daha az turizm odaklı olan bu ilçe aynı zamanda yüksek rakıma inşa edilmiştir. Pek çok farklı uygarlık ve medeniyete ev sahipliği yapan toprakları, günümüzde tabiatın tüm güzelliklerini ayrı ayrı bahşeder. Kavaklıdere gezilecek yerler açısından sizi tarihin her anını cömertçe deneyimlemeye davet ettiği gibi aynı zamanda tüm deneyimlerinizde tabiatın sıra dışı güzelliğinin refakat ettiğini hissedebilirsiniz.

Kavaklıdere Nerede?

Kavaklıdere, deniz seviyesinden yaklaşık olarak 880 metre yükseklikte bir alan üzerine inşa edilmiş, kadim kökleri oldukça geçmişe dayanan bir ilçe olmakla birlikte aynı zamanda Aydın ili ile sınır komşusudur.

Kavaklıdere’ye Ulaşım

Kavaklıdere’ye ulaşım için Dalaman Havalimanı veya Milas-Bodrum Havalimanı gibi havayolu tercihlerinin yanı sıra Muğla il merkezi aracılığıyla karayolu ile ulaşımın sağlanması da mümkündür. Aydın-Muğla karayolu bu noktada en makul tercih olacaktır.

Kavaklıdere Konaklama

Kavaklıdere konaklama tesisleri bakımından gelişmiş niteliklere sahip değildir ve dolayısıyla bölgede gezi yapmak isteyenler günü birlik ziyaretleri düşünmelidir.

Kavaklıdere Gezilecek Yerler

Kavaklıdere gezilecek yerler açısından sıra dışı bir antik kent yoğunluğuna sahiptir. Dolayısıyla tarihsel yolculuğa çıkmak isteyenler ilçenin zaman makinesi olma özelliğini efektif bir biçimde kullanabilir.

Alabanda Antik Kenti

İlçe merkezine yaklaşık olarak 65 km uzaklıkta yer alan Alabanda Antik Kenti, doğal güzellikler arasında tarihsel bir serüveni derinlikli olarak yaşamak isteyenler için sıra dışı bir seçenek sunar. M.Ö. 3. Yüzyıla kadar dayanan geçmişi ile bu kent, adeta antik bir şölendir.

Tabae Antik Kenti

Kavaklıdere’de gezilecek yerler arasında arayışında olanlar doğal güzelliklerin yanı sıra tarihin kendisi ile bizzat yerinde bütünleşmek istiyorsa Tabae Antik Kenti benzersiz bir deneyim yaşamak için bir başka alternatif olarak dikkat çeker. İlçe merkezinden 90 km uzaklıkta yer alan bu kadim kent, Roma Dönemi mimarisine uygun izleri bünyesinde barındırır.

Kyon Antik Kenti

Helenistik dönemden günümüze miras kalan az sayıda eserden biri olan Kyon Antik Kenti, Bizans döneminde aktif bir yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Meraklısına sıra dışı bir deneyim vadeden bu kentte yer alan kalıntılar antik bir tiyatro hüviyetine sahiptir.

Hyllarima Antik Kenti

Karya Uygarlığından Muğla’nın pek çok bölümüne miras kalan bir başka değerli kent olan Hyllarimma Antik Kenti, kent içerisinde yer alan sunaklar, surlar ve tiyatro ile büyüleyici bir tarihsel yolculuğa çıkmak için en uygun adresler arasındadır. Bu kent ilçe merkezine yaklaşık olarak 15 km uzaklıktadır.

Yerküpe Yaylası

Şehir yaşamından uzaklaşmak isteyenlere doğal bir cennet vadeden Yerküpe Yaylası; serin havası ve eşsiz tabiatı ile her ziyaretçisini kendisine hayran bırakmaya uygun özelliklere sahiptir. Kavaklıdere ziyaretlerinizde yaylayı es geçmemeniz tavsiye edilir.

Kavaklıdere konum için tıklayınız.
Kavaklıdere Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here