Home Rehber Türkiye Karşıyaka Gezilecek Yerler

Karşıyaka Gezilecek Yerler

0
519
Karşıyaka Gezilecek Yerler

İzmir’in en güzel ilçelerinden bir tanesi olan Karşıyaka Gezilecek Yerler, Göztepe ilçesi ile çeşitli atışmalara sahne olmakta ve birçok insan tarafından ziyaret edilmektedir. 51 km2lik yüzölçümüne sahip olan ilçe, İzmir Körfezi’nin kuzeyinde bulunmaktadır.

1865 yılında İzmir-Menemen demir yolunun hizmete girmesi ile birlikte ziyarete açılan ilçe, pek çok insan tarafından ilgi görmektedir. Peki Karşıyaka nerede ve Karşıyaka’ya nasıl gidilir?

Karşıyaka Nerede?

Karşıyaka’ya gitmek isteyen birçok insan, Karşıyaka nerede sorusunu sormakta ve bu ilçeye nasıl gitmeleri gerektiği ile ilgili derinlemesine araştırma yapmaktadır. İzmir Körfezi’nin kuzeyinde bulunan ilçe, İzmir’in farklı ilçeleri ile sınır komşusudur. Bu bağlamda Karşıyaka’nın doğusunda Bayraklı, kuzeydoğusunda Bornova, kuzeyinde Menemen, batısında Çiğil ilçeleri bulunmakta olup ilçenin güneyinde ise İzmir Körfezi yer almaktadır.

Karşıyaka’ya Ulaşım

Karşıyaka’ya ulaşım nasıl gerçekleştirilir sorusu pek çok insan tarafından sorulmaktadır. Yamanlar Dağı’nın yamaçlarını kapsayan ilçe, ulaşım konusunda insanlara farklı seçenekler sunmaktadır. Karşıyaka’ya konforlu bir şekilde gitmek isteyenler için özel araç seçeneği bulunmaktadır. Özel araçlar ile birlikte ilçeye gitmek olanaklı olsa da bunun dışında da birçok seçenek bulunmaktadır.

Hava yolu ile de ilçeye sorunsuz bir şekilde gitmek olanaklı. Bu bağlamda uçak ile Adnan Menderes Havaalanı’nda inen kişiler, havaalanının çıkış kapısında bulunan İZBAN ile ilçeye gidebilmektedir.

Karşıyaka Konaklama

Karşıyaka konaklama konusunda insanlara farklı seçenekler sunmakta ve ziyaretçilerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde ilçede konaklamasını olanaklı hale getirmektedir. İlçede konforlu bir şekilde konaklamak isteyen kişiler, farklı seçenekler halinde sunulan otellerden herhangi birini seçebilmekte, bu sayede lüks bir tatil fırsatı elde edebilmektedir.

Otel dışında daha uygun seçenekler halinde sunulan pansiyon ve yarı pansiyonlar da bulunmaktadır. Oldukça ekonomik konaklama seçeneklerinden olan pansiyon ve yarı pansiyonlar, insanların uzun süre konaklaması için elverişli seçeneklerdir.

Karşıyaka Gezilecek Yerler

Karşıyaka Gezilecek Yerler

Karşıyaka, yeşil ile mavinin güzel birleşimine sahip olmakta, bu durum insanların huzurlu bir şekilde vakit geçirmesini olanaklı hale getirmektedir. Peki Karşıyaka gezilecek yerler nerelerdir?

Karşıyaka’da güzel bir gezinti geçirmek isteyen kişiler, genel olarak aşağıdaki seçenekler üzerinden tatillerini keyifli bir şekilde sürdürme şansı elde edebilmektedir:

Bostanlı Seyir Terası

Birçok insan tarafından ilgi gören Bostanlı Seyir Terası, muhteşem manzaranın izlenebilmesini olanaklı hale getiren alanlardan bir tanesidir. Ege Denizi üzerinden güneşin usul usul süzülmesini seyretmek isteyen kişiler, Bostanlı Seyir Terası’na giderek oldukça huzurlu vakit geçirme şansı elde edebilmektedir.

Uşakizade Köşkü (Latife Hanım Anı Evi)

Uşakizade Köşkü ya da Latife Hanım Anı Evi, Karşıyaka’ya gelen insanların görmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın son günlerini geçirdiği köşk, Atatürk’ün eşi Latife Hanım’a aittir. 2007 yılında yapılan restorasyon çalışmaları ile birlikte turizme açılan köşk, Karşıyaka’ya gelen insanlar tarafından ilgi gören alanlardan bir tanesidir.

Bilim Müzesi

Bilimseverler tarafından ilgi gören Bilim Müzesi, Ege Bölgesi’nin ilk bilim müzesi olma özelliğini bünyesinde taşımaktadır. Mavişehir Mahallesi’nde yer alan Bilim Müzesi, her yaştan insana hitap etmekte ve Karşıyaka ziyaretinde bulunan insanlar tarafından ilgi görmektedir.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü

Karşıyaka gezilecek yerler kapsamında bulunan Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve eğitim Kampüsü, 7200 metrekare arazi üzerine kurulmuş geniş bir alandır. Çocuklara “anlamlı öğrenme” imkanı sunan müze, birçok ailenin gezip gördüğü alanlardan bir tanesidir.

Pek çok seçenek ile birlikte insanların keyifli bir şekilde vakit geçirmesini olanaklı hale getiren Karşıyaka, ulaşım kolaylığı ile birlikte her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Karşıyaka konum için tıklayınız.

Karşıyaka Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. İzmir Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here