Home Türkiye Aydın Karpuzlu Gezilecek Yerler

Karpuzlu Gezilecek Yerler

0
247
Karpuzlu Gezilecek Yerler

Aydının bir ilçesi olan Karpuzlu Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka gezilip görülmesi gereken ilçelerden biridir. Ege bölgesin de yer almaktadır. Adını ise karpuzlu ovadan alarak, karpuzlu ilçesi olmuştur.

Karpuzlu Nerede?

İlçenin güzelliğini ve doğal yapısı görmek isteyen birçok kişi karpuzlu nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Bir ilçe olan karpuzlu ilçesi, Aydın şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Aydın şehri ise ege bölgesin de yer almaktadır.

Karpuzlu Ulaşım

İlçenin güzelliğini ve tarihi yapısını görmek istemek de olan birçok kişi karpuzlu ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Karpuzlu ilçesi aydın şehrin de olduğu için öncellikle aydına ulaşım sağlanmalıdır. Ulaşım için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu alternatifler iğse, hava yolu kara yolu ve demir yoludur. Aynı zaman da ilçe içerisinde dolmuş, otobüs, metro gibi ulaşım yolları da yer almaktadır.

Karpuzlu Konaklama

Karpuzlu ilçesini görüp gezmek isteyen birçok kişi karpuzlu konaklama imkanlarını merak etmektedir. Karpuzlu ilçesinin birçok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Genel olarak karpuzlu ilçesini ziyarete gelen kişiler otel de konaklanmayı tercih etmektedir. İlçe de aynı zaman da günlük kiralanabilir evler ve pansiyonlar da yer almaktadır.

Karpuzlu Gezilecek Yerler

Aydının bir ilçesi olan karpuzlu gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerdir. Bu ilçeyi gezmek isteyen kişiler ziyarete genel olarak yaz ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. İlçeye gelen kişilerin en çok gezip gördükleri yerler ise şu şekildedir;

Alinda Antik Kenti

Antik kentte bulunmak da olunan granit taştan yapılmış surlar günümüz de sağlamlığı korumaktadır. Aynı zaman da kentte bulunan agora da sağlamlığı korumaktadır. Bu antik kent çok fazla tarihi değere sahip olduğu için kişiler tarafından beğeniler toplamaktadır.

Alabanda Ören Yeri

Bu antik kent aynı zaman da Araphisar adıyla da anılmaktadır. Bu kent eğlence ağırlıklı bir kent olduğu bilinmektedir. Eski zamanlar da kadınlar bu kentte org çaldıkları söylenmektedir. Bu kent Bizans devleti tarafından idare edilmiş bir kent olduğu için aydın tarafından önemi bulunmak da olunan bir kenttir. Bu yüzden gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Karpuzlu Konum için tıklayınız.
Karpuzlu Gezilecek yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Aydın Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here