Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Karayiplerin Bahçesi: Pinar Del Rio

Karayiplerin Bahçesi: Pinar Del Rio

-

Küba’da bulunur. Küba ise Karayiplerin en yoğun bölgesidir. Pinar Del Rio ise Küba’nın bir vilayetidir. Pinar Del Rio’da arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken Küba ruhunu hissedebilirsiniz.

Pinar Del Rio’ya Nasıl Gidilir?

Pinar Del Rio ya da Vinales’e gitmek için uçak kullanmanız gerekir. Havana inen uçaktan yürüyerek de ulaşabilirsiniz, arabayla da ulaşabilirsiniz. Ayrıca trene binerek yemyeşil doğası ile güzelliklerini seyredebilirsiniz. Toplamda 2 buçuk saatlik bir yolculuk sonrası bölgeye varabilirsiniz.

Pinar Del Rio Konaklama

Nüfus az olduğu için oldukça güvenli bir bölgedir. Konaklamak için şehrin her yerinden oteller bulunuyor. Ancak doğayı tam anlamıyla hissetmek isterseniz ahşap bungalov evlerde kalmak sizin için daha iyi olacaktır. Küba’nın sıcak kıyılarında yüzmek isterseniz de kıyı otellerinde kalabilirsiniz. Tütün tarlaları ile iç içe bölgede konaklama keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca tütün yetiştiren çiftçilerin evinde de kalabilirsiniz.

Pinar Del Rio 2

Pinar Del Rio Mağaraları

Küba insanları ilk yerleşim yeri olarak mağaraları kullanmışlardır. Bu mağaralardan biri de Cueva del Indio adını taşır. Mağaranın içerisinden San Vicente nehri geçiyor ve mağaraları gezerken tekne kullanılıyor.

Mağaraların içerisi yaşanılan dönemlere göre şekillenmiş sarkıtlarla doludur. Ayrıca içerisinde o dönemki insanların yaptıkları resimler de bulunuyor. Hatta mağaraların birinde Christopher Colombus’un keşiflerinin resmi de bulunuyor.

Pinar Del Rio’da Ne Yenir?

Öncelikle bölgeye özgü şeker kamışından yapılma suyun tadına bakmalısınız. Ardından bir restorana oturarak geleneksel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Küba’nın hemen her yerinde restoranda bile dans eden insanları ve eğlenceyi görebilirsiniz. Rumba, ça ça, salsa, tango ve mambo ünlü danslarındandır.

Vinales Vadisi

Pinar Del Rio yakınlarında bulunan Vinales Vadisi’nde dünyanın en büyük resmi bulunuyor. Bu resmin adı ise Mural de la Prehistoria’dır. Tarih öncesinde yaşamış olan hayvanları ve insanların resmedilmesidir. 20 metre yüksekliğinde bir duvar resmidir. Duvar ustası Leovigildo Gonzalez Morillo tarafından yapılmış. Tam 4 yıl süren çalışma sonucu tamamlanmıştır. Bu resim muhteşem güzellikte ve doğayla birleşmiş bir durumdadır.

Pinar Del Rio 3

 Pinar Del Rio Plajları

Küba sıcak denizleri ve iklimiyle bilinir. Turkuaz rengi denizi izle turistlerin aklını başından alır. Bölge yakınında ise birçok plaj bulunuyor. Rengarenk kokteyller eşliğinde muhteşem manzaraya karşı mini bir tatil keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca Maria la Gorda dalış merkezinde dalışta yapabilirsiniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone