Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaTürkiyeAdanaKarataş Gezilecek Yerler

Karataş Gezilecek Yerler

-

Adana’nın tarihi ve doğal güzellikleri dikkat çeken bir başka ilçesi de Karataş’tır. Karataş Gezilecek Yerler oldukça güzldir. Özellikle Osmanlı Dönemi’nden kalma hanları, mimari yapıları ve kültürü ile bambaşka bir yerdir. Bunların haricinde ilçenin tarihi 1900’lü yıllara kadar dayanıyor. Burada hem güzel bir tatil yapabilir hem de kültürel bir gezi yapabilirsiniz. Karataş ilçesinde dünyanın en uzun plajlarından birisi olduğunu da unutmamak gerek.

Magarsus Antik Kenti

Kilikyalılardan miras kalan Magarsus Antik Kenti, Dört Direkli bölgesinde yer alıyor. Eski dönemlerde bu antik kent bir dini merkez olarak kullanılmıştır. İçerisinde amfi, tiyatro, kale ve tapınak gibi farklı bölümler yer alıyor. Günümüzde Magarsus Antik Kenti’nde kazı çalışmaları devam ediyor ve yeni eserler bulunuyor.

Adres: Karşıyaka Mahallesi, 01900 Karataş / Adana
Konum için tıklayınız.

Karataş Plajı

Dünyanın en uzun plajlarından birisi olma özelliğini taşıyan Karataş Plajı, Adana’nın ücretsiz halk plajıdır. Burada yılın her döneminde denize girmeniz mümkündür. Oldukça temiz denize ve kumsala sahiptir. Ayrıca bölgede bulunan yazlık evlerden kiralayabilir ve konaklama yapabilirsiniz.

Adres: Karataş, 01900 Karataş/Adana
Konum için tıklayınız.

Osman Hanları

Karataş Gezilecek Yerler listenize Osman Hanlarını ekleyebilirsiniz. Çarşıda yer alan Tarihi Han ve Pazar yerinde konuşlanan Menzil Han gezmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Tarihi Han 1608 yılında ve Menzil Han 1782 yılında inşa edilmiştir.

Adres: Karataş/ADANA
Konum için tıklayınız.

Belemedik Vadisi

Özellikle sonbaharda bambaşka bir görüntüye kavuşan Belemedik Vadisi’ne mutlaka gitmelisiniz. Karataş’a 160 kilometre uzaklıkta bulunan bu bölge adeta bir ressamın elinden çıkmış pastoral fotoğraflara benziyor.

Adres: Belemedik Köyü, Adana Türkiye
Konum için tıklayınız.

Ağyatan Gölü

Karataş Gezilecek Yerler serisinin son bölümünde ise Ağyatan Gölü var. 10 bin yıl önce oluşmaya başlayarak günümüzdeki Ağyatan Gölü ortaya çıkmıştır. Adana’nın hatırı sayılır doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Göl hem deniz canlılarına hem de kuşlara ev sahipliği yapıyor. Tam anlamıyla bir kuş cenneti olduğunu söyleyebiliriz. Zaman zaman konaklayan kuşlar Yaz Ördeği, Turaç, Saz Horozu, Mahmuzlu Kız Kuşu, Kacagöz ve Akça Cılıbıl gibi türlerdir. Hatta Flamingolar burada oldukça uzun süre konaklayabiliyor.

Adres: Karataş/Adana
Konum için tıklayınız.

Adana Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol