Home Türkiye Bursa Karacabey Gezilecek Yerler

Karacabey Gezilecek Yerler

0
381
Karacabey Gezilecek Yerler

Marmara bölgesinin güneyinde kalan Karacabey Gezilecek Yerler ilçesi Bursa iline 56 km uzaklıktadır. Doğuda Mudanya’ya, güneyde Mustafakemalpaşa ve Susurluk’a, güneybatıda Manyas ve Balıkesir iline bağlı Bandırma ilçesine komşudur. Kuzey tarafı Marmara denizi ile çevrili olan Karacabey ilçesi konumu değerini artırır. Yerleşimi MÖ 7. yüzyıla kadar uzanan ilçe, birçok faklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun yanı sıra Karacabey ilçesi Etiler, Misyalılar, Figyalılar, Lidyalılar, Persler, Büyük İskender, Bergama Krallığı ve Romalılar gibi çok fazla döneme şahitlik etmiştir. İlçenin eski adı ise Mihaliç idi.

Karacabey’e Ulaşım

Karacabey, Bursa şehir merkezine yalnızca 56 kilometre uzaklıkta olduğu için ulaşım sağlamak kolaydır. Kişiler isterlerse uçakla Bursa merkeze seyahat edebilir ve buradan araç kiralayarak Karabey’e ulaşım sağlayabilirler. Kara yolu ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler için İzmir, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa yolları ile seyahat edilebilir. Ayrıca denizyolu ile de seyahat etmeye imkan veren ilçeye kişiler diledikleri yol ile gidebilirler.

Karacabey Konaklama

Karacabey gelişmiş bir ilçe olması nedeni ile konaklamada da birçok farklı alternatif sunuyor. Her mevsimde ziyaretçilere açık olan ilçede, kişiler istedikleri zamanlarda konaklama sağlayabiliyorlar. Uygun fiyatlı otelleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Uygun fiyatlı bir tatil yapmak isteyen kişiler Karacabey’i tercih edebilirler.

Karacabey Gezilecek Yerler

Karacabey’de yer alan mekanların birçoğu tarihten izler barındırmaktadır. Bu nedenle tarihe ilgi duyan kişiler için ideal bir ilçe olacaktır. Karacabey gezilecek yerler doğal güzellikleri açısından da oldukça zengindir.

Longoz Ormanları

Bu orman yüzlerca farklı canlı türüne ev sahipliği yapması ile dikkat çekmektedir. Ormanın içerisinde birçok farklı hayvana rastlamak mümkündür. Ayrıca ormanın yakınlarında yer alan Kocaçay Deltası’nda çeşitli balıklar yer alır.

Kurşunlu Manastırı

Kurşunlu Köyü içerisinde yer alan bir manastırdır. Eski zamanlarda kurşun işlendiği için köye bu isim verilmiştir. Manastır hem Osmanlı hem de Bizans döneminde Rumlara ev sahipliği yapmıştır. Yüzlerce rahibenin eğitim aldığı bir mekandır.

Karacabey Kuş Cenneti

Elliden fazla kuş türüne ev sahipliği yapan bir alandır. Bu alan içerisinde kanatlı hayvanlara uygun olarak düzenlemeler yapılmıştır.

Karacabey Konum için tıklayınız.
Karacabey Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here