Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeTekirdağKapaklı Gezilecek Yerler

Kapaklı Gezilecek Yerler

-

Tekirdağ şehrinin bir ilçesi olan Kapaklı Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Adını ise ilçeye göç etmek de olan kişiler kapaklı olarak koymuşlardır.

Kapaklı Nerede?

İlçenin güzelliklerini ve tarihi yapısını görmek isteyen birçok kişi kapaklı nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Kapaklı ilçesi Tekirdağ ilinin bir ilçesidir. Tekirdağ ili ise Marmara bölgesin de yer almaktadır. İlçe de sanayiye çok önem verilmektedir.

Kapaklıya Ulaşım

İlçenin güzelliklerini ve tarihi yapısını görmek isteyen birçok kişi kapalıya ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Kapaklı ilçesine ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler hava yolu, demir yolu ve kara yoludur. Aynı zaman da ilçe içerisin de metro, dolmuş ve otobüs gibi ulaşım imkanları da yer almaktadır.

Kapaklı Konaklama

Tekirdağ şehrinin bir ilçesi olan kapaklı ilçesini gezip görmek isteyen kişiler için kapaklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Kapaklı ilçesini gezip görmek isteyen kişiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de günlük kiralanabilir evler ve pansiyonlar da yer almaktadır.

Kapaklı Gezilecek Yerler

Tekirdağ’ın ilçelerinden biri olan kapaklı gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Bu ilçeyi gezip görmek isteyen kişiler genel olarak yaz ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. İlçeye gelen kişilerin en sık tercih ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Kazak Gölü

Bu göl kapaklı ilçesin de yer almaktadır. İlçe de bulunmak da olan en doğal ve en güzel yerlerden biri ise kazak gölüdür. Doğal yeşil görünümü ile çok güzel bir manzarası bulunmaktadır. Sakin bir ortam olduğu için birçok kişi bu alana gitmeyi tercih etmektedir. Aynı zaman da bu alan da mangal yapılarak piknik yapılabilmektedir. Göl etrafın da eğlenceli aktiviteler yapılabilmektedir.

Nasıf Baba Türbesi

Bu türbe ilçenin tarihi için önemli olduğu bilinmektedir. Türbeye gelen kişiler genel olarak dilek dilemektedirler. Bu dilekleri genel olarak çocuğu olmayan kişiler veya sakatlık durumu olan kişiler dilmektedir. Türbe etrafın da ise nasıf babanın arkadaşlarının mezarları yer almaktadır.

Kapaklı Konum için tıklayınız.
Kapaklı Gezilecek Yerler adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Tekirdağ Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol