Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaHobilerKamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri

Kamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri

-

Kamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri nelerdir bu yazımızda öğrenebilirsiniz. Günlük yaşamın sıkıntılarından sarınıp, sakin bir ortamda kafanızı dinlemek istiyorsanız mutlaka bir kamp kurmalısınız. Öyle ki doğanın ortasında ve canlılarla birlikte kendinize huzurlu bir ortam yaratarak, tatilinizi çok daha anlamlı hale getirmeniz kaçınılmaz olacaktır. Ancak keyifli ve de güvenli bir kamp için olmazsa olmaz bazı malzemeleri yanınıza almanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü bu malzemeler, sizi gerek mevsim koşullarından, gerekse de ortaya çıkması muhtemel olan çeşitli sorunlardan korunmanızı sağlayacaktır. Peki kamp yaparken gerekli kamp malzemeleri nelerdir? Kamp çantanızda ne tür malzemeler bulunması gerekiyor? İşte detaylar…

Kamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri

Kamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri

Kamp Çantası

Kamp Malzemeleri’nin ilk adımında çanta var. Kampa çıkma planları yapan insanların ilk edinmesi gereken temel malzemeler arasında kamp çantası yer alır. Öyle ki tercih edeceğiniz çantanın olabildiğince çok malzeme almasının yanı sıra sırtınız ile de uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü çantanın içini doldurduğunuzda, uyumlu bir model tercih etmişseniz taşıma sürecinde de olumsuz durumlarla karşı karşıya gelmeyeceksiniz. Bu nedenle kamp çantası satın almadan önce içerisinde çeşitli malzemelerinizi koyarak deneme yapmanızı öneriyoruz.

Çadır

Kampın olmazsa olmaz malzemelerinden biri de şüphesiz ki çadırlardır. Ancak çadır seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri de kampa kaç kişi gidecekseniz buna uygun büyüklükte çadır satın almanızdır. Aynı zamanda kamp yapacağınız bölgede mevsim koşullarının ne olduğunu da dikkate almanızda fayda vardır. Önceden belirlenmiş hava durumlarına bakarak kışlık ya da yazlık çadırlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Kamp esnasında zorluk çekmemek için de, satın almış olduğunuz çadırların nasıl kurulduğunu daha önceden test etmelisiniz.

Uyku Tulumu

Eğer kamp yapacağınız alana kendi aracınız ile ulaşım sağlamayacaksanız uyku tulumu almanız şart! Çünkü battaniye gibi kalın tekstil ürünlerini yanınızda taşıyarak kamp alanına ulaştırmanız oldukça zorlu olacaktır. Fakat aracınız varsa, uyku tulumu yerine battaniyekeri de tercih edebilirsiniz. Böyle bir imkan söz konusu değilse de battaniyelere göre çok daha hafif ve işlevsel olan uyku tulumlarını tercih etmenizde fayda olacaktır.

Mat

Çadırınızı sert bir zemin üzerinde kurmanız kaçınılmazdır. Bu nedenle daha rahat uyumak ve zemindeki taşların sırtınıza batmasına engel olmak için mat satın almanızda fayda olacaktır. Aynı zamanda bu malzemeler ısı yalıtımına da olumlu katkı sağlamaktadır. Bilindiği gibi rulo mat ve şişme mat olmak üzere 2 farklı tür söz konusudur. Kişiler kendilerine en uygun olan ürünü seçebilirler. Ancak şişme matların çok kullanışlı olmadığını da unutmamalısınız. Çünkü zemin koşulları gereği matınızın patlama ihtimali vardır. Bu da kamp sürecine olumsuz etki yaratacak önemli bir durumdur.

Kamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri

Kafa Lambası ya da El Feneri

Kamp yapan kişiler geceleri etrafını görmekte zorluk çekebilmektedirler. Böyle durumlarda kafa lambası ve el fenerleri oldukça kullanışlı ürünler arasında yer alacaktır. Özellikle de eşya bulma, tuvalete gitme ve de gece yürüyüşleri için bu tür ürünler mutlaka temin edilmelidir.

Çakı ya da Bıçak

Kamp yapanların mutlaka yanında bulundurması gereken malzemeler arasında çakı ya da bıçak gibi kesici malzemeler de yer almaktadır. Ancak tercih edilen ürünün taşınabilir olması açısından küçük olmaları şarttır. Çakı ya da bıçağınızı gerek avlanmak için, gerek kendinizi korumak için, gerek ateş yakabilmek için odun kesmek için, gerekse de mutfak ihtiyacınızı gidermek için kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

İlk Yardım Seti

Kamp Malzemeleri son adımında ise ilk yardım seti var. Doğal ortamlarda zaman geçirmek elbette ki mükemmel bir şey. Fakat görünmez kazanların başınıza gelmesi de muhtemel bir durum! Bu nedenle olasu tehlikelere karşı anında müdahalede bulunabilmek için olabildiğince donanımlı ilk yardım setlerinden birini temin etmenizde fayda olacaktır. Kamp Yaparken Gerekli Kamp Malzemeleri adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.

Türkiye Kamp Alanları için tıklayınız.
Mekancu Instagram için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol