Ana Sayfa Hobiler Kamp: Kampa Giderken Çanta Seçimi

Kamp: Kampa Giderken Çanta Seçimi

-

Tatil günümüzde çocuklardan yaşlılara kadar çok rağbet görmektedir. Özellikle çadır tatili yapmak isteyenlerin sayısı da gün geçtikçe artmakta olup çadır tatilinde kullanılan ekipmanların önemi de bir o kadar artış göstermektedir. Bu sebeple ekipman konusunda biraz dikkatli davranılması gerekmektedir. Sırt çantası da dikkat edilmesi gereken ekipmanların başında gelir. Çünkü o çanta yeri gelecek sizin eviniz olacaktır. Ayrıca yanlış bir çantayla gittiğiniz çadır tatili sizi yorar ve zorlamanız halinde sakatlığınıza bile yol açabilir.

Peki, Çanta Seçimimiz Nasıl Olmalı?

Bel Desteği ve Sırt Askıları

Öncelikle çadır tatilleri için sırt çantası seçilmelidir. Bu sırt çantasında da ilk aranacak özellik bel desteğinin olup olmamasıdır. Eğer bel desteği yok ise sırtınızdaki ağırlık zamanla kendini hissettirip sizi zorlayacaktır. Bel desteği sizin sırtınızdaki ağırlığın çoğunu leğen kemiğinize vererek daha rahat hareket etmenizi sağlar. Ayrıca çantanızın sırt askılarının ayarlanabilir olması da sizi sorunlardan korur. Sırt desteğiniz boyunuza göre ayarlayarak yürüyüş esnasında size kolaylık sağlayan bir durumdur.

Çanta Hacmi

Başka bir dikkat edilmesi gereken konu ise çantanızın hacmidir. Çadır tatilinde kaç gün konaklama yapıp hangi ekipmanları alacağınız çantanın türünü etkilemektedir. O yüzden çantanızı seçerken çantanın hacmini gideceğiniz çadır tatillerine göre belirlemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Eğer iki günlük bir tatilse 50 litrelik çanta sizi idare edecektir. Eğer 1 haftalık, çadır ile beraber yapacağınız tatiller de ise 70-80 litrelik çantalar sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

Cepler ve Klips

Başka önemli bir konu ise çantanızın ceplerinin ve klipslerinin olmasıdır. Çantanızda ki bu cepler size yürüyüş sırasında gerekli eşyalarınızı kolaylıkla almanızı sağlarken, tatile çıkmadan önce hazırlanırken de klipsler çantamıza sığmayan ekipmanların çanta dışında taşınması konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Dayanıklılık

Çadır tatilinde sırt çantasının başka bir özelliği de fermuarlardır. Çantanızı seçerken fermuarları birkaç kez hızlı ve yavaş olacak şekilde açıp kapatarak dişlerin birbirine iyi geçip geçmediğini kontrol edip çantanızı seçmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Ayrıca çantanın dikişlerine dikkat ederek alınız zira tatiliniz sırasında sizi yarı yolda bırakan bir çanta görmek istemezsiniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone