Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Kamp için Yemek Alışverişi Nasıl Olmalı?

Kamp için Yemek Alışverişi Nasıl Olmalı?

-

Kamplarda doğa koşulları zor olduğu kadar yediğiniz yiyecek ve besinlerde önemlidir. Kamp yemeklerine geçmeden önce kamp için bir alışveriş listesi hazırlamalısınız. Alacağınız yemekleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacak. Bu yemekler sırt çantanızda taşıyabileceğiniz kadar hafif olmalı, uzun süre yanınızda gezdirebileceğiniz şekilde dayanıklı(bozulmayacak) olmalı. Tabi kamp ateşini de atlamamak gerek. Her yiyeceği ateşe göre alırsanız her seferinde ateş yakamayabilirsiniz.

Bazı hususlarda kamp boyunca kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandıracak yiyecekler olması. Mümkün olduğunca protein, karbonhidrat ve minerallerin bulunduğu yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Kamp için Alışverişe Giderken Neler Alabilirsiniz?

  • Alışverişe çıktığınızda mümkün olduğunda tok kalmaya çalışın. Çünkü karnınızın aç olması size almanız gerekenlerin üzerinde bir alışveriş yaptıracak hatta almamanız gerekenleri bile aldıracaktır.
  • Mümkün olduğunca küçük ve hafif gıdalar tercih etmeye çalışın. Hızlı pişmesine, kolay tüketilmesine özen gösterin.
  • Taze kalması gereken besinler, et ve tavuk çeşitleri olası sıcak havalarda bozulabilir. Tercih etmemeye özen gösterin.
  • Kaç gün kalacağınızı iyi planlamalı ve planınıza göre yiyecek almalısınız.

Kamp esnasında enerji ve tok kalmanız için tercih etmeniz gereken bazı gıdalar var. Kahvaltı öğünlerinde kavurma, kurutulmuş et, yumurta ve peynir tercih edebilirsiniz. Ara ve akşam öğünlerinde ise makarna hem kolaylığı açısından hem de lezzeti açısından kesinlikle tercih edilebilir. Bunların yanı sıra enerji, karbonhidrat ve protein açısından zeytin, reçel, bal, tahin pekmez ve tahin helvası size iyi gelecektir.

Kamp yemeklerini zaman geçtikte ve tecrübe edindikçe daha iyi oturtabilirsiniz. Bu süreçte mümkün olduğunca market, bakkal tarzı yerlere yakın olan yerlerde kamp yapabilirsiniz. Alacağınız besinlere alerjiniz olup olmadığına da dikkat edin.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone