Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaHobilerKamp: Çadır Kurmanın Zorlukları

Kamp: Çadır Kurmanın Zorlukları

-

Günümüzde özellikle genç neslin tercihi arasında yer alan kamp yapmak her geçen artan yeni katılımcıları ile büyümeye devam ediyor. Çadır Kurmanın Zorlukları ise bu noktada daha çok ortaya çıkıyor.Bu kampa yönelik ilginin artmasında sosyal medyanın üstlendiği görev yadsınamaz. Eskiden insanlar için yolculuk bir araç olurken günümüzde yolda olmak amaç olarak algılanır hale gelmiştir. Bu tatil seçiminde tercih edilen bölgeler genellikle doğal güzelliği ön planda ulaşım açısından fazla zorluk göstermeyen yerlerdir. Kamp yapan insanları iki gruba ayırabiliriz.

Çadır Kurmanın Zorlukları

Birincisi otostop ile seyahat edip gitmek istediği yere giden insanlar, ikincisi ise kendi araçları ile kamp yapmayı tercih eden doğaseverler. Bu iki grup temel eşyalarını yanında bulundurma konusunda sınırlı olsa da otostop ile seyahat edenlerin yanına alması gereken eşyalarda seçici olması ve fazla yer kaplamayan araç gereçleri tercih etmesi önemlidir. Sırt çantasını bu gereken özveri ile dolduran gezginlerin belki de en dikkat etmesi gereken konu çadır seçimidir. Ülkemizde yurt dışına göre daha az markaların bulunması çadır ve ekipman seçimimizde daha seçici davranmamızı gerektirir.

Çadır Kurmanın Zorlukları

Çadır Seçiminde Gereken Önemli Hususlar

Çadır seçiminde dikkat edilmesi gereken konuların en başında çadırı hangi mevsimlerde kullanacağınız konusudur. Sıcağı seven gece üşümek gibi korkuları olan arkadaşlarımızın çadıra değil tulum seçiminde dikkat etmesi gerekmektedir. Çadır alırken havalandırmasına dikkat etmek ayrıca önemlidir. Çünkü yeteri kadar havalandırması olmayan çadırlarda içerisinin havasız kalması gibi sıcak yaz günlerinde terleme gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir. Çadır seçiminde çadırın fazla yer kaplamaması ve kolay katlanabilir olması buna özellikle otostop ile seyahat edenlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Bir diğer konu çadırın kurulumunun nasıl olduğudur.

Çadır Kurmanın Zorlukları’nın ortaya çıktığı noktada ise belli aşamaları izleyerek çadırı istenilen bölgeye kurmak mümkündür. Özellikle gideceği yere gece varanlar için çadırın kurulumu zor olur. Etraf karanlık olacağı için çadır kurulumunda yardımcı olabilecek araç gereç olarak kafa lambası bulundurulması gereklidir. Çadırın kurulacağı zeminin taşlardan temizlenmiş olması ve sabah uyanıldığında güneşten etkilenmemek için ağaca fazla yakın olmamak şartıyla ağacın gölgesine kurulabilir. Çadırı kurduktan sonra hava şartlarının durumuna göre çadırın sağlamlaştırılması yapılmalıdır. Eğer ateş yakılacak ise çadıra fazla yakın olmamasına dikkat edilmeli açık arazide yakılıp etrafı taşlarla çevrilmelidir.

Kamp Makaleleri için kategorimize göz atabilirsiniz.
Mekancu Instagram sayfası için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol