Salı, Eylül 21, 2021
Ana SayfaHobilerKamp: Çadır için Tulum veya Şişme Yatak

Kamp: Çadır için Tulum veya Şişme Yatak

-

Kamp yapmak isteyen her insanın aklına düşen ilk soru yatacağı ortamın rahatlığı olmuştur. Bu nedenle Çadır için Tulum veya Şişme Yatak oldukça önemlidir. Özellikle yorucu bir dönemden sonra tatile çıkıyorsanız ve bu noktada çadır ile yapmayı tercih ettiyseniz bu soruda oldukça haklısınız. Sert zeminde ve sadece mat kullanımı ile kamp yapmak çoğu tatilci için istenilen konforu maalesef sağlamamakta. Bunun için akla gelen ilk çözümlerden biri ise şişme yatak. Özellikle son dönemde oldukça fazla tercih edilmesiyle birlikte malzemesi satan yerler modelleri arttırdı. Gelin bu malzemeyi olumlu ve olumsuz özellikleriyle değerlendirelim.

Çadır için Tulum veya Şişme Yatak

Plastikten üretilen şişme yatak, içine hava basarak aparatıyla şişiriliyor. Yatağın kalitesi ise malzemenin kalınlığına göre değişkenlik gösteriyor. Plastik malzeme kalınlaştıkça kalitesi ve fiyatı da azalıyor. Bu noktada seçeceğiniz yatağın kalınlığı geçireceğiniz tatil konforu açısında önemli. Malzemedeki esneme payı yere olan teması azaltırken, özellikle alçak tavanlı çadırlarda ince plastik büyük bir yer tasarrufu sağlıyor.

Ölçüleri

Kampta çadır için tulum veya şişme yatağın ölçüleri de önemldir. Yatağın ölçüleri ise markadan markaya farklılık gösteriyor. Ortalama iki kişilik bir yatağın ebatlarında en 152 cm, boy 203 cm ve yükseklik 22 cm civarında oluyor. Genel anlamda yataklar çadırın zeminini kaplamadığı için tam konfor sağlamıyor.

Nasıl Kokacak?

En çok şikâyet edilen konulardan biri ise yatağın çadırda yarattığı plastik kokusu… Yatak üretildiği malzemeden dolayı özellikle geceleri ortam havasız kaldığında koku yapıyor. Bu durumu engellenmenin pek bir yolu olmasa da, seçilen malzemenin kalitesi durumun değişiklik göstermesine yol açıyor.

Rahatınıza Düşkünseniz

Çadır için Tulum veya şişme yatağın bir diğer olumsuz özelliği ise üzerinde sabit bir şekilde yatmakta zorluk yaratıyor olması. Tam olarak çadırınız ölçülerinde bir yatak bulamadığınız takdirde gece uykuda sarsıntı yaşayabilirsiniz.

Kamp’cılara Tavsiyeler

Kamp yapmaya karar verdiyseniz ve çadırınızda şişme yatağı kullanmayı tercih edecekseniz gittiğiniz mekânda mutlaka eğime dikkat etmeniz gerekli. Özellikle zeminin temiz olmasına özen göstermenizde fayda olacaktır. Çünkü taş veya çöp gibi maddeler yatağınızın delinmesine ve bütün geceyi sert bir zeminde geçirmenize neden olabilir. Aynı zamanda mekânın eğimi yatağın çadır içerisinde fazla yer kaplamasına yol açarken size de rahatsız bir gece yaşatabilir. Kampta Çadır için Tulum veya Şişme Yatak tavsiyelerinin sonuna geldik, daha fazla kamp yazıları için kategorimize göz atabilirsiniz.

Çadır için Tulum veya Şişme Yatak gibi kamp ile alakalı bir çok makaleye alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Türkiye Kamp Alanları için tıklayınız.
Mekancu Instagram için tıklayınız.

Kamp: Çadır için Tulum veya Şişme Yatak
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,005TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone