Cuma, Mayıs 24, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeKahramankazan Gezilecek Yerler

Kahramankazan Gezilecek Yerler

-

Ankara Kahramankazan Gezilecek Yerler ilçesi şehrin 25 ilçesinden biridir. Diğer ilçelere göre daha sanayileşmiş bir yerdir. Ticaret ve sanayi bakımında oldukça gelişmiştir. Eski zamanlardan beri yerleşim bölgesi olarak kullanılmıştır. 1127 yılında Türklerin fethettiği bölge Osmanlı döneminde ise oldukça gelişmiş bir hale kavuşmuştur. Kahramankazan ilçesi Kurtuluş Savaşı sırasında da çok büyük yardımlar etmiştir. Kazan ilçesinde gezilecek yerler ise oldukça sınırlıdır. Ancak sessiz sakin bir Ankara gezisi yapmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Kahramankazan Gezilecek Yerler

Ankara Kahramankazan Nasıl Gidilir?

Ankara Kahramankazan ulaşımı oldukça kolaydır. Ülkenin her bir bölgesinden hava yolu ve kara yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca demir yolu ile de hızlı tren aracılığıyla gidebilirsiniz. Hızlı tren sayesinde İstanbul’dan Ankara’ya toplamda 4 saatte ulaşabilirsiniz.

Ankara Kahramankazan Asarkaya

Asarkaya, Ankara Kahramankazan ilçe merkezinde bulunmaktadır. Bölge insan eliyle yapılmış mağaralardan oluşmaktadır. Yapılan arkeoloji çalışmalarına göre de antik döneme ait bir sığınak olduğu düşünülmektedir. Ayrıca bölgede tabak, çanak parçaları bulunmuştur. Bu da o dönemde sık kullanılan bir bölge olduğunu göstermektedir.

Kahramankazan Bitik Höyük

Kahramankazan ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Bitik Mahallesi’nde yer almaktadır. Bölgede çok değerli tarihi kalıntılar bulunuyor. 1942 yılında ilk kez keşfedilmiştir. Eski dönemlerden Hiti, Frig, Tunç Çağı gibi dönemlerden kalma eserler yer almaktadır. Bölgedeki çalışmalar oldukça önemlidir. Bölgeden çıkarılan eserler oldukça dikkat çekmektedir. Ankara Kahramankazan gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bölgeye giriş ücretsizdir.

Kahramankazan Akıncı Ovası

Eski dönemlerde bölgenin yerleşim merkezi olarak kullanıldığını söylemiştik. Akıncı Ovası da bu bölgelerden biridir. Eski ismiyle ‘’Mürted’’ olarak bilinir. Ankara Kahramankazan gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Ankara Kahramankazan konum için tıklayınız.

Kahramankazan Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ankara Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol