Perşembe, Haziran 6, 2024
Ana SayfaRehberGezi RehberiKadınlar İçin Hostel Seçimi

Kadınlar İçin Hostel Seçimi

-

Hostel seçimi için gezgin bir ruha sahipseniz ve sürekli gezi halindeyseniz bütçenizin sağlam olması gerekiyor. Çoğu kişi gezileri sırasında buralar da kalmayı tercih ediyor. Bu yöntem onlara daha ekonomik bir gezi fırsatı sunuyor.

Hostel Nedir?

Lüks olmayan, sıradan ve ucuz konaklama imkanı sağlayan butik otellerdir. Bu konaklama tipleri genellikle sırt çantalı otostopçular, öğrenciler ve gençler tarafından kullanılıyor. Hostellerin karma odaları, sadece kadınlar ve erkekler şeklinde seçimleri bulunuyor.

Hostelde Karma Odalarda Kalmak

Karma odalar, kız ve erkek karışık odalarda konaklamaktır. Bu seçenek kadınlar ya da erkekler farketmez, biraz kötü olabilir. Dünyada binbir çeşit insan bulunuyor. İyisiyle ya da kötüsüyle, horlayanıyla, uyurgezeniyle ve kötü kokanıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durum özellikle de kadınlar için korkutucu olabilir. Bir çoğunda ortak banyo ve tuvalet kullanılıyor. Karma yatakhanenizde olabilir. Tüm bu olasılıklara bakarak kalırım diyorsunuz, karma odaları tercih edebilir. Karma odaların arkadaş edinip çevre yapmak açısından daha faydalı olduğunu da unutmamak gerek.

Karma odalar diğer hostellere göre daha ucuzdur. Karma odalarda kalarak bütçenizi biraz daha artırabilirsiniz. Hatta denemek için şöyle bir şey yapabilirsiniz. İlk gece karma odada kalarak sevip sevmeyeceğinizi test edebilirsiniz. Sevmezseniz de sadece bayanlara özel odalara geçiş yapabilirsiniz.

Kadınlar İçin Hostel Seçimi

Sadece Kadınlara Özel Odalarda Kalmak

Bazı kadınlar diğer kadınlara göre daha seçici ve hassas olabilir. Bu yüzden de karşı cinsle aynı odada kalmak istemezler. Çünkü kadınlara özel odalar her zaman karma odalara göre daha temiz ve düzenlidir. Yine de kadınlara özel odalarda rahatsız edici gürültülere, ışığa ya da horlamaya maruz kalabilirsiniz. Gezmek için buna değer oduğunu unutmayın. Artan paranızla pek çok şey yapabileceğiniz düşünmeniz yeterli.

Daha iyi bir uyku çekeyim ve rahat olayım isterseniz, mutlaka  kadınlara özel hostel odalarını tercih etmelisiniz. Kadın gezginler açıkça farkedilir bir şekilde, erkek gezginlere göre daha saygılı ve temiz davranırlar. Bu yüzden  gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Hosteller ile alakalı diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol