Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulKadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy Gezilecek Yerler

-

Kocaeli Yarımadası’nın kuzeybatısında bulunan ve bir sahil ilçesi olarak ön plana çıkan Kadıköy Gezilecek Yerler, sahip olduğu doğal güzellikleri ile insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. 25,2 km2lik bir alana sahip olan ilçe, batı ve güneyinde Marmara Denizi, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeydoğusunda Ataşehir, doğusunda ise Maltepe bulunmaktadır. Haydarpaşa’dan Bostancı’ya kadar uzanan bir sahil şeridine sahip olan ilçe, Avrupa Yakası ile deniz üzerinden bir bağlantıyı bünyesinde barındırmaktadır. Farklı ulaşım seçeneklerine sahip olan Kadıköy’e ulaşım konusunda ziyaretçiler herhangi bir şekilde sorun yaşamamaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy Ulaşım

Kadıköy’e keyifli ve sorunsuz bir şekilde gitmek isteyen kişiler için farklı seçenekler bulunduğunu ifade etmek olanaklıdır. Bu bağlamda Avrupa Yakası’ndan ilçeye gelmek isteyen kişiler, deniz ulaşımı kapsamında çeşitli motor ve vapurlar ile keyifli bir şekilde seyahat edebilmektedir. Beşiktaş, Eminönü, Sirkeci başta olmak üzere Avrupa Yakası’nda yer alan ilçelerden Kadıköy’e kısa sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra çeşitli otobüs seferleri de bulunmakta olup bu seferler ile birlikte Çekmeköy, Sancaktepe, Ümraniye başta olmak üzere farklı ilçelerden Kadıköy’e ulaşım sağlanabilmektedir. Bunların yanı sıra Marmaray ve metro hatları ile de ilçeye ulaşım gerçekleştirilebilmektedir. Öte yandan çeşitli dolmuş ve minibüs hatları da ulaşım seçenekleri dahilinde yer almaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy’ün tarihsel anlamda uzun bir geçmişe sahip olması, Kadıköy gezilecek yerler kapsamında oldukça fazla seçeneğin olmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu kapsamında ilçe kapsamında görülmesi gereken yerleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

  • Kadıköy Çarşısı ve Bahariye Caddesi
  • Boğa Heykeli
  • Süreyya Operası
  • Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi
  • Osmanağa Camii
  • Haydarpaşa Garı ve İskelesi
  • Akmar Pasajı
  • Moda
  • Selimiye Kışlası ve Florence Nightingale Müzesi

Bu ve buna benzer yerlerin her biri, ilçe kapsamında görülmesi gereken yerler listesinde kendilerine özel bir yer bulmaktadır.

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy’de Ne Yenir?

Kadıköy’de ne yenilmesi gerektiği konusunda oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Pizza, fast food, döner, ekmek arası, balık yemekleri, ızgara köfte, dürüm vb. yiyecek türlerinin her biri, Kadıköy’de ne yenir sorusu kapsamında bir cevap niteliğinde düşünülebilecek yiyeceklerdir.

Konum için tıklayınız.
Kadıköy Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol