Home Türkiye İzmir İzmir’de Ulaşım İzmir’e Nasıl Gididir?

İzmir’de Ulaşım İzmir’e Nasıl Gididir?

0
280
İzmir'de Ulaşım

İzmir’de Ulaşım, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi ulaşım sağlanıyor. İstanbul gibi oldukça gelişmiş ve donanımlı bir ulaşım sistemine sahiptir. Merkezden şehrin her bir bölgesine, otobüs, vapur, metro ya da dolmuşla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir’de Ulaşım Tarifeleri

Aşağıdaki bilgiler otobüs, vapur, metro ve tramvay için geçerlidir.

  1. Aktarmada Tam 3.46, öğrenci 1.64, öğretmen 3.00, 60+ 3.00 TL,
  2. Aktarmada tam 0.50, 0.00,0.00,0.00,
  3. Aktarmada ücret alınmıyor.

İzmir'de Ulaşım

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir’de bulunan Adnan Menderes Havalimanı, ülkenin her bir yerinden direkt olarak uçuş alıyor. Herhangi bir havayolundan alacağınız bilet ile İzmir’e direkt uçuşla gidebilirsiniz. İstanbul’dan İzmir’e uçuş 1 saat 10 dakika sürüyor. Şahsi aracınızla İzmir’e ulaşmak istiyorsanız da Osmangazi Köprüsü’nü kullanabilirsiniz. En kısa yoldan arabaya bu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. 6 saat içerisinde İzmir’e ulaşmış olacaksınız.

İstanbul’dan İzmir’e Nasıl Gidilir?

Üç farklı yol ile İzmir’e gidebilirsiniz. Osmangazi Köprüsü, Tekirdağ feribot ve Otoyol 5. Bu üç yolun en kısası Osmangazi Köprüsü’nü kullanmaktır. Bu sayede ortalama 6 saatte varabilirsiniz. Diğer seçenekler ile yolculuk süresi 10 saate çıkıyor. Tabi ki Osangazi Köprüsü’nden geçerken belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Hafif ticariler için alınan fiyat 188 TL’dir.

İzmir Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here