Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaTürkiyeİzmirİzmir'de Gezilecek Sokak ve Caddeler

İzmir’de Gezilecek Sokak ve Caddeler

-

İzmir’de Gezilecek Sokak ve Caddeler’i güzellikle doludur. Hangi köşeyi dönerseniz dönün karşınıza muhteşem mavilikler çıkacaktır. İşte İzmir’i de İzmir yapan budur. Bol mavilikler ve sıcakkanlı insanları… Özellikle de saatler akşamı gösterdiğinde Kordon, Alsancak ve Dikili serinleyen havalar ile birlikte insanlar sokaklara dökülüyor. Neşeyle koşuşan çocuklar ve sohbet ederek ilerleyen insanlar ile sıcacık bir görüntü oluşturuyor. Her bir sokağında ve caddesinde bu görüntüyü görebilirsiniz. İşte, İzmir’in en iyi cadde ve sokakları…

İzmir’de Gezilecek Sokak ve Caddeler

İzmir Havra Sokağı

Havra Sokağı

Konak ilçesinde yer alıyor. Bu sokağın özelliği ise her çeşit insanın birbirlerine saygıda kusur etmeden yaşamalarıdır. Havra Sokağı’nın her bir köşesinde 9 tane Yahudi Dua Evi bulunuyor. Havra Sokağı’na girdiğiniz anda atmosferini hissedebilirsiniz. Kemeraltı Çarşısı’na oldukça yakın bulunması nedeniyle alışveriş yerinin merkezidir. Ayrıca bu bölge Yahudilerin ilk yerleşim yeridir.

Adres: Kemeraltı Çarşısı 35360 Konak/İzmir
Konum için tıklayınız.

Dantel Sokak

İzmir’in en popüler ve en sevilen bölgesi Alsancak’ta yer alıyor. Sokak yalnızca bir sokak değil aynı zamanda sanata önem veren bir yer ve renkli bir kişiliktir. Her gün buradan geçip giden insanların yüzlerindeki meraklı ifadeyi görebilirsiniz. Dantel Sokak resim yapan sanatçıların yanında el emeği işlerini satan insanları da ağırlıyor.

Adres: Alsancak, 1449. Sk. 11 C, 35220 Konak/İzmir
Konum için tıklayınız.

İzmir Dario Moreno

Dario Moreno Sokak

Tarihi Asansör’ün girişinde bulunan sokak, adını ünlü sanatçı Dario Moreno’dan almıştır. Sanatçının evide burada bulunuyor. Tarihi dokusuyla muhteşem bir ortam oluşturan sokağın eski ismi de Asansör Sokağı’dır. Dario Moreno Sokak yerine Asansör Sokağı olarak sorarsanız size daha çok yardımcı olabileceklerini söyleyebiliriz. Yan yana sıralanmış eski Rum evleri ve kafelerle şirin bir görüntü oluşturuyor.

Adres: Turgut Reis 35360 Konak/İzmir
Konum için tıklayınız.

Oteller Sokağı

Eski ruhu sonuna kadar hissedebileceğiniz sokakta geçmişin tatlı ve acı hatıralarını görebilirsiniz. Otellerin yan yana sıralandığı yerde konaklama yapmak iyi bir fırsat olabilir. Sokak, Konak ilçesinin Basmane bölgesinde yer alıyor.

Adres: Akıncı 35240 Konak/İzmir
Konum için tıklayınız.

Gül Sokak

İzmir’in Alsancak ilçesinde yer alıyor. Bu sokakta yan yana sıralanmış kafeleri, restoranları görebilirsiniz. Trafiğe kapalı olduğu için rahatlıkla alışveriş yapabilir ve sonrasında bir dinlenme kahvesi içebilirsiniz.

Adres: Dokuz Eylül 35410 Gaziemir/İzmir
Konum için tıklayınız.

İzmir Gezi Rehberi için tıklayınız.

İzmir'de Gezilecek Sokak ve Caddeler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,004TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,508TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone