Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi İtalya’da Alışveriş için Uygun Yerler

İtalya’da Alışveriş için Uygun Yerler

-

Via Del Corso Caddesi üzerinde bulunan farklı ayakkabı ve giysi markalarından alışveriş yapabilirsiniz. Via Condotti caddesinde ise İtalya’nın en ünlü markalarından alışveriş yapabilir, İspanyol Merdivenleri’ne de uğrayabilirsiniz. Ayrıca cadde üzerinde, kaliteli bir akşam yemeği yiyebileceğiniz onlarca lokanta bulunuyor. Alışverişten yorulduğunuzda ise Caffe Graco’da bir kahve molası verebilirsiniz.

Via Monte Napoleone, Milano

Milano bildiğiniz üzeri dünyanın moda başkenti olarak kabul ediliyor. Şehirde bulunan Via Monte Napolone Caddesi ise dünyaca ünlü markaların mağazalarına ve sahipliği yapıyor. Binlerce tasarımcı ürünü ayakkabı, çanta, kıyafet gibi ürünleri bulabilirsiniz. Burada yer alan dünyanın ilk alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele’de Prada, Gucci gibi kaliteli ve pahalı markaların mağazalarına uğrayabilirsiniz.

Via Mazzini, Verona

Verona şehrinin en işlek alışveriş caddesidir. Trafiğe kapalı cadde, beyaz mermerlerle çevrilmiştir. Bu sayede rahatça gezip alışveriş yapabilirsiniz.

Via Rozzoli, Bologna

Üniversitelerin yoğunlukta olduğu Bologna şehrinde, Via Rizzoli üzerinde bulunan mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

Via Toledo, Napoli

İtalya’nın en popüler alışveriş yerlerinden biridir. Ayrıca ülkenin en uzun caddesidir. Via Toledo caddesi, birbirinden farklı ve çeşitli mağazalara ev sahipliği yapıyor.

Via Polo, Torino

Torino şehrinde çok sayıda antikacı ve kitapçı sahaf bulunuyor. Via Polo caddesi de mağazaları ve atölyeleri ile ünlüdür.

Castel Romano Outlet

Outlet denilince ilk akla gelen yerlerden biridir. İtalya sahip olduğu markaların itibar sahibi olması sonucu çok pahalıya satıyor. Bu yüzden insanlar outlet mağazalara yöneliyor. Bunlardan birisi de Romano Outlet’tir. Gucci, Prada gibi markaları bulamasanız da, kaliteli diğer İtalyan ürünlerinden satın alabilirsiniz. İtalya denilince tüm ürünleri kaliteli oluyor gerçekten.

Coin

Roma’da bulunan alışveriş merkezi, Via Cola di Rienzo’nun içinde yer alıyor. Bu alışveriş merkezinin çok tercih edilmesinin sebebi ise, orta bütçeli ailelere hitap etmesidir. Yani içerisindeki mağazalar ne ucuz ne de pahalıdır. Ayrıca alışveriş merkezinin içinde bulunan mağazalar sadece giyim üzerine değil. Eviniz içinde dekor alabileceğiniz onlarca mağaza mevcut.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone