Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi İtalya Gezi Rehberi (Ulaşım ve Konaklama)

İtalya Gezi Rehberi (Ulaşım ve Konaklama)

-

Dünya üzerinde 51 Unesco Dünya Mirası’na sahip olan şehir, ılıman bir iklime sahiptir. AB ve NATO kurucu üyelerindendir. Hıristiyanlığın merkezi Vatikan’ı kapsar. Tarih boyunca pek çok kültürel mirasa ev sahipliği yapan ülke, gözde turistik mekanlardan biridir.  Avrupa’da bulunan bir Akdeniz ülkesidir. İsviçre, Avusturya, Fransa ve Slovenya ile komşu sınırlarına sahiptir.

İtalya toplam olarak 20 bölgeye sahip. Sicilya ve Sardunya bölgesi hariç diğerleri toplam 18 bölgesi karada yer alıyor. Her bölgenin kendine özgü yemek kültürü, gelenekleri bulunuyor. İtalya’da en gözde yerler ise Venedik, Floransa, Roma, Napoli ve Amalfi Kıyıları bulunuyor.

İtalya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ülkeye birçok farklı yöntem ile geçiş sağlayabilirsiniz. Karayolu, deniz ve hava yolu, hatta hızlı tren bile kullanabilirsiniz. Türkiye için en çok hava yolu kullanılıyor. İstanbul ve Ankara Havalimanlarından düzenli olarak uçuş yapılıyor.

Dar sokakları sayesinde İtalya’da yürüyerek rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Zamanda ve enerjiden kazanmak isterseniz, şehir içi otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca metroyu da kullanabilirsiniz. Ya da araç kiralayıp İtalya sokaklarının keyfini çıkarabilirsiniz.

talya Gezi Rehberi1

İtalya’da Nerede Kalınır?

İtalya seyahatinizde kalmak için bir yer arıyorsanız, mutlaka Roma’da aramalısınız. Roma’da ise konaklama yapabileceğiniz 6 bölge bulunuyor. Bu bölgeler, Merkez Tren İstasyonu, Veneto Caddesi, Tarihi Kent Merkezi, Trastevere Bölgesi, Vatikan, Rione Monti olarak biliniyor.

İtalya’nın Resmi Dili Nedir?

Resmi dili İtalyancadır. Ancak gezi yapacağınız sırada İngilizce konuşarak da yerel halkla olay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

İtalya’nın Başkenti

20 farklı bölgeye sahip olan İtalya başkenti Roma’dır.

İtalya Para Birimi

AB üyesi ve kurucusu olan İtalya, para birimi olarak Euro kullanıyor.

[reactions count=false button=true]

Önceki İçerikİstanbul Tekne Turları
Sonraki İçerikFethiye Tekne Turları
53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone