Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaMekanlarİstanbul'un En Ünlü 10 Sokak ve Caddeleri

İstanbul’un En Ünlü 10 Sokak ve Caddeleri

-

İstanbul’a geldiğinizde sizlere rehber olması açısından İstanbul’un En Ünlü 10 Sokak ve Caddeleri listesi hazırladık. İstanbul’a geldiğinizde ünlü mekanların, alışveriş merkezlerinin yanı sıra gezilmesi görülmesi gereken caddeleri ve sokakları da vardır.

İstanbul’un En Ünlü 10 Sokak ve Caddeleri

İstanbul İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi günümüzde insanların hem iş için hem gezmek için uğradığı bir yer olup, turistlerin de sıklıkla ziyaret etmesi nedeniyle oldukça fazla insan yoğunluğuna sahiptir. Caddeleri, sokakları hatta mekanlarında kültürlere özgü bir çok mekan görebilirsiniz. Nevizadesi, Fransız Sokağı, Balık Pazarı, Meydanı gibi bir çok ünlü noktası mevcuttur. Club ve Eğlence Mekanlarının, ünlü markaların mağazalarının, meyhanelere ait mekanların sıklıkla bulunduğu bir yerdir.

Konum için tıklayın.

İstanbul Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı

İstanbul’da en önemli meydanlardan bir diğeri de Sultanahmet Meydanı’dır. Bizans zamanlarında Hipodrom, Osmanlı zamanlarında ise At Meydanı olarak biliniyor. Hemen yan kısımlarında Yerebatan Sarnıcı ve Binbirdirek Sarnıcı bulunur. Sultanahmet Camii,Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütün, İbrahim Paşa Sarayı gibi gezilecek bir çok tarihi yapı mevcuttur.

Konum için tıklayın.

İstanbul Ortaköy Meydanı

Ortaköy Meydanı

Ortaköy Meydanı gece hayatı kadar manzarası ve görüntüsüyle de meşhurdur. Köprüye en yakın yer olduğu için Ortaköy’den boğaz daha bir güzel gözükür. Eğlence Mekanları, kumpirciler yıllardır süre gelen geleneğin bir parçası olarak bir çok farklı mekana rastlayabilirsiniz. İstanbul’a geldiğinizde gidip kesinlikle gezmeniz gereken alanlardan biri olmalıdır.

Konum için tıklayın.

İstanbul Balat Sokakları

Balat Sokakları & Tarihi Yapıları

Balat Sokakları tarihii açıdan İstanbul’un en önemli değerlerinden biridir. Üç büyük dine mensup cemaatlere burada ev sahipliği yapmıştır. Unesco Dünya Kültür Mirası tarafından korunmaktadır. Balat eğlence mekanlarının yanı sıra biraz daha marjinal kafeler, vintage mağazalar ve tasarım dükkanları ile dolu. Renkli sokakları, güzel insanları adeta bir cazibe merkezi!

Konum için tıklayın.

İstanbul Kuzguncuk Sokakları

Kuzguncuk Sokakları

Kuzguncuk’ta tarihi bir sokak ama ne yazık ki beklediği ilgiyi göremeyip son zamanlarda popülerşen bir yer. İstanbul’un Anadolu yakasında Üsküdar’da bulunuyor. Eskilerde Musevi’lerin yerleştiği biri. Kuzguncuk’a genel olarak baktığınızda evlerin dizaynı ve mimari yapısı bile Üsküdar’ın genel yapısıyla oldukça alakasız. Eskilerde gayrimüslimlerin sıklıkla tercih ettiği Kuzguncuk’ta şimdilerde oldukça yoğun bir insan topluluğu var.

Konum için tıklayın.

İstanbul Kanlıca

Kanlıca

Kanlıca, İstanbul’un Beykoz ilçesinde Anadoluhisarı ile Çubuklu arasında bulunur. Kanlıca dediğimizde akıllarımıza gelen ilk şeyin yoğurt olduğunu biliyorum. Fakat yoğurdun dışında Kanlıca’da birbirinden güzel onlarca mekan var. Eski İstanbul’un da dokusunu koruyan Anadolu Yakası’nın gezmemiz gereken en iyi semtlerinden biridir Kanlıca. Kanlıca’ya gittiğinizde gezmeniz gereken Hidiv Kasrı, Mihrabat Korusu, Ada Baro Bahçe,A’jia Hotel, Gazi İskender Paşa Camii, Tarihi İsmailağa Kahvesi gibi yerler vardır.

Konum için tıklayın.

İstanbul Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi

Bağdat Caddesi İstanbul’un Kadıköy ilçesindedir. Kızıltoptan’tan başlayıp Maltepe’ye kadar uzanan bilindik bir caddedir. Ünlü markaların mağazalarının bulunduğu, birbirinden renkli ve canlı kafelere ev sahipliği yapan Bağdat Caddesi gün içerisinde yoğun insan trafiğine sahiptir. Gün boyunca alışveriş yapabilir, caddede turlayabilir, kafelerde oturabilir dolu dolu bir zaman geçirebilirsiniz. Dünyanın en iyi caddeleri ile yarışır, öyle ki gezdikte bile sonunu göremezsiniz. Mutlaka uğramalısınız.

Konum için tıklayın.

İstanbul Vali Konağı Caddesi

Vali Konağı Caddesi

Nişantaşı Vali Konağı Caddesi İstanbul’un en iyi caddelerinden biridir. İnsanlara Nişantaşı denildiğinde genellikle lüks, ihtişam ve zenginlik algısı vardır. Gerçekte bundan farklı olmasada Nişantaşı dünyaca ünlü markaların moda tarafında merkezlerinin bulunduğu yerdir. İhtişamlı sokakları, lüks cafeleri ve görkemli dünyası görülmeye değer.

Konum için tıklayın.

İstanbul Moda

Moda

Moda caddesi son zamanlar popüler caddelerden biri. Moda başından sonuna doğru indiğinizde apartmanlar kısalır ve daha lüks apartmanlar görürsünüz. Birbirinden güzel kahveciler, alışveriş dükkanları ve mahallede eskilerden beri bulunan kasaplar, ev yemekleri yapan yerler mevcut. Kısacası mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerden biri Moda Caddesi.

Konum için tıklayın.

İstanbul Cihangir

Cihangir

İstanbul’da renkleri ve hala o eskilerde özlemle aradığımız mahalle sıcaklığını koruyabilen mahallelerden bir diğeri de Cihangir’dir. Eskiler de daha sakin ve şehrin kalabağından çok uzaktaydı. Fakat şehir kalabalıklaştıkça insanların yoğun olmadığı sıcak ve renkli bu mahalleler oldukça popüler olmaya başladı. Şimdilerde entellektüel sohbetlerin döndüğü, insanların günübirlik fotoğraf çekilmek için geldikleri sıradan bir yer olmaya başladı. Tek farklı kılan hala zincir mekanlardan uzak gurme mekanların bulunması bence. İstanbul’a geldiğiniz de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Konum için tıklayın.

İstanbul’lular için En İyi 10 Mekan Önerisi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol