Home Türkiye İstanbul İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi

İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi

0

Sizler için İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi isimli güzel bir liste hazırladık. Bu yazımızda size İstanbul’da misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz, iş yemeklerinizi ve özel etkinliklerinizi kutlayacabileceğiniz mekanları sıralayacağız. Beğenmenizi umuyoruz.

İstanbul’un En İyi 10 Meyhanesi

10 Panoramik Dünya: 360 İstanbul

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan mekan bir restaurant ve gece kulübüdür. Kendine özgü ve kaliteli hizmeti, dünya mutfağına ev sahipliği yapan menüsü ve panoramik İstanbul manzarası ile oldukça hoş bir mekan. Düzenlediği eğlenceler ile de müşterilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.

Adres: Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, No:163, Kat:8, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: 0533 691 03 60

9 Leb-i Derya

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Leb-i Derya, bulunduğu bölgede oldukça üne sahip mekanlardan birisidir. Harika manzarası ile İstanbul’un güzelliğini ve tarihi yapılarını gözlerinizin önüne seriyor. Kız Kulesi, Ayasofya, Sultanahmet’i izlerken yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Adres: Tomtom Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, No:57, kat:6, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: 0541 366 84 80

8 Chef Mezze

Keyif akşamlarınız için bir mekan tercih ediyorsanız boğaza karşı eşsiz manzarası ile Chef Mezze tam size göre! Arkadaşlarınızla, eşinizle veya dostunuzla gidip manzaranın eşsiz güzelliği karşısında zaman zaman dalıp, zaman zaman keyifli sohbetler gerçekleştirebileceğiniz harika bir atmosfer!

Adres: Ömer Avni Mahallesi, İnönü Caddesi, No 26, Kat 8, Beşiktaş, İstanbul
Telefon: 0530 067 50 40

7 Atiye Meyhane Nişantaşı

Eğer hayatınız boyunca “ben bu çağın adamı değilim” dediyseniz, sizi mis gibi rakı kokuları arasında geçmişin koridorundan geçirecek bir mekana götürüyoruz. Oldukça köklü bir maziye sahip olan Atiye Meyhane, geçmiş yıllarda pek çok yeşilçam sanatçısını konuk olarak ağırlamış. Bundan dolayı duvarları boydan boya Zeki Müren gibi pek çok sanatçıya ait karakalem çalışmaları ile dolu.

Adres: Harbiye mh. Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi, Atiye Sk. No:7 Kat:2 D:/2, 34367 Şişli
Telefon: 0530 829 71 81

6 Avlu Ocakbaşı Cihangir

Eğer alkol tükettiğiniz mekanın modern batı mimarisinde olmasını istiyorsanız burası sizin için oldukça iyi  bir tercih olacaktır. Hem mekanın kalitesi ve modernliği hemde ziyaretçilerin kaliteli olmasından ötürü oldukça güzel bir akşam geçirebilirsiniz. İki arkadaş Avlu Ocakbaşı’nda bir sefa sürmek isterseniz ortalama olarak ödeyeceğiniz rakam 350 TL ile 400 TL arasında değişebilir.

Adres: Firuzağa Mahallesi, Yeni Çarşı Cd. No:19, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0546 233 44 51

5 Veranda Pera Asmalımescit

Geleneksel kültüre ait meyhanelerin baygınlığından sıkıldıysanız, biraz da yeni nesilin tercih ettiği mekanları görmek istiyorsanız burası tam size göre. Oldukça köklü bir maziye sahip olmasına rağmen Veranda Pera, son yıllarda değişime giderek meyhane kültüründe ki yeniliğe katılmış oldu.

Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:83, 34430 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0546 233 44 50

4 Mükellef Meyhane

İstanbul’da adını sıkça duyduğumuz mekanlardan biri de tartışmasız Mükellef’tir. Karaköy’ün en sık ziyaret edilen mekanlarından biri olan Mükellef yine teras ve deniz manzarasına sahip.

Adres: The Haze İstanbul, Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Maliye Caddesi, No 8/A, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: 0212 252 86 36

3 Boğaz’ın İncisi: Uskumru Balık

Boğaz’ın incisi Uskumru Balık, 2008 yılından beri Anadolu Hisarı’nda hizmet vermeye devam ediyor. Erguvan ağaçlarının sarıp sarmaladığı, bahçesinde hanımelleri ve manolyaların yer aldığı, doğal bir güzellikte cennet.

Adres: Anadolu Hisarı Mh., Körfez Cd No:55 Beykoz, İstanbul
Telefon: 0 216 460 16 15

2 Eleos Restaurant Taksim

Eğer şöyle bir sahil kasabasında kendinizi rüzgarın tatlı meltemlerine bırakarak bir kadeh rakı yudumlamak istiyorsanız size bu duyguları yaşatacak bir mekandan bahsedeceğiz. Oldukça köklü bir maziye sahip olmasının yanı sıra geçmişini unutmadan gelecek kuşaklara uzanan bir meyhane.

Adres: Şahkulu Mahallesi, İstiklal Cd. No:231, 34421 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: (0212) 244 90 90

1 Hem Tarihi Hem Modern: İnciraltı Meyhanesi

İnciraltı Meyhanesi on üç yıllık geçmişi ve deneyimli personeli ile “geleneksel bir İstanbul meyhanesi” olarak konuk ve ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Asırlık bir Rum evine kurulan mekan, İstanbul’un yoğun tempo ve gürültüsünden uzakta, huzur dolu, rahatlatıcı, samimi ve içten bir atmosfer sunmaktadır.

Adres: Beylerbeyi Mahallesi, Arabacılar Sokak, No 4, Üsküdar, İstanbul
Telefon: 0216 557 66 86
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here