Home Rehber Türkiye İstanbul Tekne Turları

İstanbul Tekne Turları

0
647
İstanbul Tekne Turları

Avrupa’nın sahip olduğu en güzel şehir, İstanbul. Bir de bu şehri denizin içinden izlemek paha biçilemezdir. İstanbul Tekne Turları inanılmaz bir fırsat. Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan köprülerinin altından geçerek, kız kulesine varan teknelerde mükemmel bir tekne turu yaşayabilirsiniz. Özellikle de akşamları ışıkların hoş görüntüsü ile mavi sularda ilerlemek çok güzeldir.

İstanbul’da çok fazla sayıda tekne turu seçeneği bulunuyor. Ayrıca İstanbul Şehir Hatları da tekne turları düzenliyor.

İstanbul Tekne Turları

Eminönü’nden hareket eden şehir hatları ile boğaz gezisi yapabilirsiniz. Uzun ya da kısa boğaz turu seçenekleri size sunuluyor, istediğinizi seçebilirsiniz. Her gün 10.35’te başlayan turlar, Eminönü’nden Beşiktaş’a, Kanlıca’dan Sarıyer’e ve oradan d Rumeli Kavağı’na giderek öğlen 12 civarlarında Anadolu Kavağı’nda sona eriyor. Burada geziye çıkıp, taze deniz ürünlerinden tadabilir ve midye yiyebilirsiniz. Kaleye çıkıp enfes manzaranın tadını da çıkarabilirsiniz. Burada mola verdikten sonra saat 15.00 gibi geri dönüş başlıyor ve 16.25 gibi Eminönü’ne indiriyor.

İstanbul Gezi Rehberi

Kısa Boğaz Turu

Eminönü’nden kalkan şehir hatları ile gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eminönü’nden 14.35de kalkış yapıyor. Yolculuk yaklaşık olarak 2 saat sürüyor.  Tabi ki saatler ve seferler kış ya da yaz sezonuna göre değişiyor.

Tur Fiyatları

Uzun boğaz turu gidiş ve dönüş dahil 25TL, tek yön 15TL, !2 yaş altına gidiş dönüş dahil 12.50 TL, 12 yaş altına tek yön 6TL olarak fiyatlandırılıyor.

Kıs boğaz turu ise 12TL, 12 yaş altına 6 TL, mehtap turu 20 TL, 0 ve 6 yaş arasına ücretsiz olarak fiyatlandırılıyor.

İstanbul Tekne Turları

Mehtap Turu

Şehir hatları vapuru ile akşam 17,30 saatleri civarında deniz turu yapmaya deniliyor. Sırasıyla Kadıköy, Eminönü, Üsküdar, Beşiktaş, Rumeli Kavağı güzergahlarına uğrayıp, 20.05’te Anadolu Kavağı’na varıyor. 22.30 saatinde ise aynı güzergahtan devam ederek 01.00’da Bostancı’ya geliyor. 2 Haziran ve 15 Eylül tarihleri arasında seferler düzenleniyor.

Özel Turlar

Özel tekneler ile de boğaz turu yapabilirsiniz. Günlük, saatlik ve gecelik olarak hizmet veriyorlar. Ayrıca yemekli ve yemeksiz seçenekleri de bulunuyor.  Geleneksel bir İstanbul Boğaz Turu için çok sayıda firma mevcut bulunuyor. Eminönü, Beşiktaş, Kabataş’ta bulunan teknelerden birini seçebilirsiniz. Tur yaklaşık 2 saat sürüyor. Ayrıca özel günleriniz için de tekne kiralanabiliyor. Yapacağınız organizasyona göre fiyatları 70 ila 1000 Türk Lirası arasında değişiyor. Özel bir şey planlıyorsanız, fiyatlar daha da artabilir.

İstanbul Tekne Turları’nı Beşiktaş, Eminönü, Üsküdar, Ortaköy gibi lokasyonlarda bulabilirsiniz.

İstanbul Tekne Turları adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Tekne Turları kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here