Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaRehberGezi RehberiInterrail Nedir? Nasıl Yapılır?

Interrail Nedir? Nasıl Yapılır?

-

Interrail Nedir Interrail Pass Sistemi, Avrupa Demiryolları’nın uyguladığı bir sistemdir. Avrupa Tren Sistemi’ne sahip ülkeler arasında geçerlidir. Kolay ve hesaplı bir şekilde Avrupa turu yapmak isteyen gezginlerin en çok kullandığı ulaşım yollarından biridir. Sadece bir biletle, istediğiniz zaman istedeğiniz yerde trene binebilirsiniz. Yaz aylarında oldukça ilgi gören Interrail sistemi, hem ucuza gezi imkanı hem de muhteşem güzellikteki doğayı gözleriniz önüne serer.

Interrail biletleri de farklılık gösterir. Örneğin global bilet ile Avrupa’nın 30 ülkesini 5 gün ile 1 ay arasında gezme imkanına sahip olabilirsiniz. Bir Ülke Pass bileti ile de herhangi bir Avrupa ülkesinde 3 gün ile 8 gün arasında gezebilirsiniz.

Interrail Nedir? Nasıl Yapılır?

Interrail ile Avrupa turu yapmanız için yerine getirmeniz gereken belli başlı kurallar bulunuyor. Öncelikle yurt dışına çıkmak için vize almanız gerekiyor. Vize aldıktan sonra gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna Interrail biletinizi de götürmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri hallettikten sonra yolculuğunuza ister Türkiye’den ister de başka bir ülkeden başlayabilirsiniz.

Interrail Biletinin Geçerli Olduğu Ülkeler Nelerdir?

Avrupa’nın pek çok ülkesini oldukça ucuza gezebilirsiniz. Son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler olan Interrail, özellikle gençlere tur fırsatı sunuyor.

Interrail Nedir

Interrail Bileti Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Interrail Global Pass ve Interrail Bir Ülke Pass ile gezebileceğiniz 30 Avrupa ülkesi şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna- Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan.

Bu ülkeler arasında Bosna Hersek ve Karadağ’ı Bir Ülke Pass ile gezemezsiniz.

Interrail Biletini Ne Zaman Alabilirim?

Interrail biletinizi yolculuktan 3 ay önceden 1 gün kalaya kadar alabilirsiniz.

Bu alandan Interrail ile alakalı diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.
Interrail Nedir? Nasıl Yapılır?

Mekancu Instagram sayfasını beğendiniz mi?

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol