Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHobilerInterrail Bütçesi için Tavsiyeler

Interrail Bütçesi için Tavsiyeler

-

Interrail Bütçesi ile Avrupa turuna çıkmaya karar verdiniz. Kafanızda bir plan ve proje oluşturuyorsunuz. Ancak işin bütçe kısmına gelindiğinde kafanızda soru işaretleri kalıyor. Ne kadar harcarım sorusu hepinizi tedirgin edebilir. Interrail bilet fiyatları, yeme-içme, pasaport, vize, uçak bileti ve konaklama masrafları bütçenizi oluşturuyor.

Interrail Bütçesi Oluşturma

Interrail, yalnızca bir bilet ismidir. Aldığınız bilete göre gideceğiniz Avrupa ülkelerine tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Biletiniz sadece yol masraflarınızı karşılar. Geriye kalan yeme, içme, konaklama, alışveriş gibi harcamalar size aittir. Kendi oluşturduğunuz rota ile ucuz ve hesaplı bütçe ile özgür bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken ilk şeylerden birisi de Interrail bütçesi hazırlamaktır.

Interrail bütçesi hazırlarken tek tek gelirlerinizi ve giderlerinizi belirlemelisiniz. Daha sonra ne yapmak istediğinizi, gideceğiniz ülkeleri belirleyerek bir bütçe oluşturabilirsiniz. Bütçe için de giderlerinizi; pasaport ve vize, yurtdışı pulu, ekipmanlar, interrail bileti, şehir içi ulaşım, yeme içme, acil durum, müzeler, etkinlikler, seyahat sigortası ve konaklama olarak belirleyebilirsiniz.

Interrail Bütçesi için Tavsiyeler

Interrail Maliyetlerini Nasıl Azaltabiliriz?

Interrail için maliyetler kişiden kişiye göre değişebilir. Kimisi etkinlik ve müzelere girmeden sadece şehri gezerken kimisi de etkinliklere katılarak müzelere girebilir. Bu yüzden bir kişiye 15 günlük 2 bin lira yeterken diğerine 15 günlük 5 bin lira yetmeyebilir. Bu yüzden kendinize bir liste hazırlamalı ve ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bazı gereksiz harcamaları belirleyip listenizden çıkarmalısınız. Bu sayede az bütçeyle güzel bir Interrail macerası yaşayabilirsiniz.

Pasaport ve Vize Harcamaları

Interrail yapabilmek için gereken en temel şeylerden biridir. Pasaport çıkartırken harcamalardan kısmak için 1 yıllık pasaport çıkartmak gerekir. Öğrenci ya da 25 yaş altında iseniz de sadece defter bedeli ödeyerek pasaportunuzu çıkartabilirsiniz.

Vize harcamalarınız için belgelerin çoğaltımı, fotoğraf çekimi vb. için masraf ödenir. Bunu için de 75 ila 100 TL arası bir bütçe ayırmak yeterli olacaktır.

Seyahat Sigortası

Schengen bölgelerinde gezmek istiyorsanız seyahat sigortasının yapılmasının mecburi olduğunu bilmelisiniz. Tüm seyahat sigortası yapan şirketleri araştırıp en iyi hizmetle en iyi fiyatı vereni seçmelisiniz.

Interrail Bütçesi için Tavsiyeler

Ekipman Harcamaları

Yalnız bir sırt çantası ya da el çantası ile Interrail yapmak yapılabilir olarak gözükse de sizi çok sıkıntıya sokacaktır. Bu yüzden yanınızda ekstra ekipman taşımalısınız. Kamp yapmak istiyorsanız çadır, uyku tulumu, asma kilit ve mat gibi eşyaları da almanız gerekiyor. Ayrıca yolda aç kalmamak adına konserve, kuruyemiş almalısınız.

Interrail Bilet Fiyatları

Interrail biletleri flexe göre değişiklik gösterebiliyor. Flex kaç kere trene binme hakkınızın olduğunu gösterir. Örneğin 1 ay içinde 4 gün flexi 1459 TL iken 2 ay içinde 10 gün felxi 2374 TL olarak fiyatlandırılır.

Bu alandan Interrail ile alakalı diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.
Interrail Nedir? Nasıl Yapılır? 
Mekancu Instagram sayfasını beğendiniz mi?

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol