Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaRehberDil Okulları & Erasmusİngiltere'de Dil Okulları Rehberi

İngiltere’de Dil Okulları Rehberi

-

İngiltere’de dil okulları bakımından en zengin seçeneklere sahip olan ülkelerden biridir. Öyle ki burada 1950 yıllarından beri faaliyet gösteren bir çok köklü dil okulu bulunur. Yabancı uyruklu öğrencilerin ya da kişilerin burada dil eğitimi almasının bir çok avantajı olacaktır. Bunlardan biri de ilgili kurumların eğitim kalitelerinin onaylanmış olmasıdır. Yani İngiltere’den çok iyi seviyede ve aksanda İngilizce konuşmadan ayrılmak mümkün değildir. Aynı zamanda dil eğitimi alırken yabancı öğrenci sayısı da çok fazla olduğundan ve tek iletişim dili İngilizce olduğundan bol bol pratik yapma imkanı elde edilir.

İngiltere’de dil eğitimi almış biri; İskoç, Galler ve İrlanda aksanlarını da duyar. Okulların sunmuş olduğu çeşitli sosyal aktivite programlarına da katılarak, ilerleyen süreçte iş bulmanız dahi mümkün olacaktır. Peki İngiltere’de en iyi dil eğitimi alabileceğiniz okullar hangileridir? Dil eğitimi almak isteyen kişilerin ülkemizdeki rehberlerini de çok iyi seçmesi gerekmektedir. Genellikle alanında en iyi ve en deneyimli firmalar eğitim almak isteyen kişileri en popüler dil okullarına yönlendirmektedirler.

İngiltere'de Dil Okulları

İngiltere’de Dil Okulları

İngiltere dil okulu sayısı açısından çok zengin imkanlar sahiptir. Her okulun ana şehirlerde bulunan merkezlerine ek olarak farklı şehirlerde şubeleri de bulunur. Ülkede en çok butik okullar talep görmekle birlikte, bazı okulların fiyatlarının da çok yüksek olduğunu söylemek kaçınılmaz olacaktır. Londra başta olmak üzere Cambridge, Oxford, Bristol, Manchester, Liverpool, Leeds, Edinburgh, Glasgow, Brighton, Canterbury, Eastbourne, Hastings, Bath ve Bournemouth’da dil okulları bulmanız mümkündür. İşte İngiltere’nin en popüler dil okulları;

EC English

İngiltere’de Dil Okulları konusunda en çok öğrenci sayısına sahip olan dil okulu EC English’tır. Okulun Londra’da ana şubesi bulunur. Ayrıca Cambridge, Oxford, Brighton, Manchester ve de Bristol’de de şubeleri vardır. E.C. English’ın en önemli özelliği ise öğrencilerine haftalık olarak ve tamamen ücretsiz konuşma ve telaffuz etkinliklerine katılmalarını sağlamasıdır. Grup dersleri de okulda sıkça verilir. Hem kaliteli hem de eğlenceli bir eğitim söz konusudur.

Kaplan İnternational

İngiltere’de kurulmuş olan Amerikan kökenli dil okulu Kapla İnternational, hem eğitim kalitesi ile hem de öğrencilerine sunduğu imkanlar ile oldukça popüler olmuştur. Bu kurumun en önemli özelliği ise kendi eğitim materyallerini kendileri üretiyor olmalarıdır. Tüm bunlara ek olarak ise online eğitim sistemi de mevcuttur. Londra’da 2 merkez şubesi bulunmakla birlikte Bournemouth, Cambridge, Oxford, Manchester ve de Liverpool gibi şehirlerde de şubesi vardır.

Kings Colleges

Bu okul İngiltere’nin merkezinde yer almakla birlikte, ülkenin en köklü dil eğitim merkezlerinden biri olarak da bilinir. Eğitim programları kapsamında yetişkin ve gençlik aktivite eğitim programları da bulunur. Ayrıca üniversitelere giriş için de bu kurumda özel olarak eğitim verilmektedir.

Embassy English

İngiltere’de dil okulları bakımından bir çok ödüle layık görülmüş olan Embassy English merkez şubesi Londra’da bulunur. Dil eğitimin yanı sıra akademik danışmanlık ve akademik programlara hazırlık imkanı da sunar.

Stafford House

İngiltere’de Dil Okulları arasında en çok talep gören ve en iyi eğitim olanaklarına sahip olan okullardan biri de Stafford House olmuştur. Burada akademik programlar da yer almaktadır. CATS grubunun bünyesine işletilen Stafford House Cambridge, Canterbury, Brighton ve Londra’da çeşitli şubeleri vardır.
Web sitesi için tıklayınız.

Diğer ülkeler için Yurtdışı’nda Kariyer kategorimize göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol