Çarşamba, Eylül 22, 2021
Ana SayfaTürkiyeBursaİnegöl Gezilecek Yerler

İnegöl Gezilecek Yerler

-

Hepimizin zaman zaman sadece köfte yemek için bile gittiği meşhur yer! İnegöl Gezilecek Yerler listesi gittiğinizde size rehberlik edebilir. Meşhur ve leziz köftesini hepimizin duyduğu İnegöl ilçesi Bursa şehir merkezine 56 km uzaklıkta bulunur. 12 mahallesi, 94 köyü ve 5 beldesi ile İnegöl ilçesinde birçok farklı medeniyet hüküm sürmüştür. Hititler, Britinyalılar, Lidyalılar, Persler ve Makedonyalılar gibi çeşitli topluluklara ev sahipliği yapmıştır.

Oylat Kaplıcaları, İnegöl köftesi ve İnegöl mobilyaları ile neredeyse bir il kadar gelişmiş olan İnegöl ilçesinin nüfusu 200 binden fazladır. İklim koşulları Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasında geçişler gösteren İnegöl ilçesinde yazlar sıcak ve yağışlıdır, kışlar ise soğuk ve çok yağışlı geçer. Don olaylarının fazla yaşandığı İnegöl’de kar yağışları normal seviyededir.

İnegöl’e Ulaşım

İnegol’e ulaşım sağlamak isteyen kişiler için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Şehirlerarası otobüs ile seyahat etmek isteyen kişiler, birçok farklı firmayla direkt ulaşım sağlayabilirler. Ancak küçük şehirlerde direkt otobüs bulmak oldukça zordur. Bu zamanlarda kişiler önce Bursa Merkez’e ardından İnegöl’e seyahat edilmesi gereklidir.

Uçakla seyahat etmek isteyen kişiler öncelikle Bursa Yenişehir Havalimanı’na seyahat edebilirler. Havalimanında yer alan özel araçlarla İnegöl’e seyahat edilebilir. Ayrıca havalimanından araç kiralayarak İnegöl’e ulaşım sağlamak da mümkündür.

İnegöl Konaklama

İnegöl havuzlu otellerin yanı sıra termal otelleri ile de ön plana çıkmaktadır. İlçede her bütçeye uygun konaklama sağlanabilecek mekan mevcuttur. Ayrıca oteller içerisinde sunulan sosyal aktiviteler ile birlikte kişiler hem tarihi hem de eğlenceli bir tatil geçirebilirler.

İnegöl Gezilecek Yerler

İnegöl Gezilecek Yerler

İnegöl gezilecek yerler tarihi olarak zengin olan bu ilçede oldukça fazladır. Doğal güzelliklerin de yoğunlukta olduğu ilçe her yıl binlerce farklı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Oylat Kaplıcaları

Bu kaplıcalardaki suların şifalı olduğuna inanılır. Tedavi amacı ile kaplıcalara gelen binlerce farklı kişi olmaktadır.

Oylat Mağarası

665 metre uzunluğuna sahip olan mağara 95 metre yüksekliğe sahiptir. Doğal güzelliklerden birisi olarak yer alan mağara, ülkenin en büyük üçüncü mağarasıdır. Mağaradaki havanın bronşit ve astım hastalarına iyi geldiğine inanılır.

Oylat Şelalesi

Ormandaki çeşitli ağaçların bulunduğu yolun sonu Oylat Şelalesi’ne çıkmaktadır. Bölgede yer alan ormanda onlarca çeşitte ağaç bulunur.

İnegöl Konum için tıklayınız.
İnegöl Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

İnegöl Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,005TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone