Ana Sayfa Diğer Homestay Nedir?

Homestay Nedir?

-

Son zamanlarda erasmus, yabancı dil kursu veya çalışmak için yurtdışına gidenlerin sayısı bir hayli arttı. Bu nedenle insanlar ekonomik olarak farklı konaklama seçenekleri ararken Homestay diye bir kavram bize eşlik etmeye başladı. Peki nedir bu Homestay?

Homestay, bir otel konaklamasından, ev kiralamasından farklı olarak bir ailenin yanında konaklamaktır. Yani Yurtdışındaki herhangi bir aile homestay aracılığıyla gelip ücreti karşılığında yanlarında kalmanıza olanak tanıyor. Tabii burda iyi aileler ve kötü aileler ile karşılaşabilirsiniz veya bir Türk ailesinin sıcaklığını hissedemeyebilirsiniz fakat ekonomik anlamda gözle görülür derecede fark ediliyor! Bu sisteme sadece fazla odaya sahip olan aileler katılabiliyor. Özel olarak kalacak kişiye yatak, çalışma ortamı ve banyo gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar sunması ilk kurallardan birtanesi.

Bu Aileler arasında genci, yaşlısı, çifti veya çocuklusuyla karşılaşmanız muhtemel. Tek odalı veya çift kişilik oda seçenekleri mevcut. Yalnız kalmak isteyenler tek kişilik homestay odalarını tercih edebilirler. Sadece gitmiş olduğunuz ülkenin gelenek ve göreneklerini tanımak için bile tercih edilebilir.

Homestay Yemek Seçenekleri

Aslında bu durum biraz otel mantığında. Öğün düzenleri tam pansiyon, yarım pansiyon veya sadece kahvaltı ile sınırlandırılabiliyor. Tam pansiyonu seçtiğinizde aile haftanın tüm günlerinde size kendi yaptıkları yemekleri sabah, öğle ve akşam olarak servis edebiliyor. Yarım pansiyonda öğle yemeği yok.

Homestay’de Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Homestay konaklamalarda konaklayacak kişilerin dikkat etmekle yükümlü olduğu bazı hususlar var. Kalacağınız yer bir otel değil ev olacak neticede. Homestay oda kiraladığınızda eve giriş çıkış saatlerini, alkol ve sigara kullanımlarını, banyo kullanımı, arkadaşlarınızın gelip gelemeyeceği gibi hususları mutlaka en başında konuşun.

[reactions count=false button=true]

Önceki İçerikPark Et Seyret Konserleri
Sonraki İçerikÇeşme Tekne Turları
53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone