Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaDiğerHomestay Nedir?

Homestay Nedir?

-

Homestay yurtdışında konaklama için önemli bir seçenektir. Son zamanlarda erasmus, yabancı dil kursu veya çalışmak için yurtdışına gidenlerin sayısı bir hayli arttı. Bu nedenle insanlar ekonomik olarak farklı konaklama seçenekleri ararken Homestay diye bir kavram bize eşlik etmeye başladı. Peki nedir bu Homestay?

Homestay Nedir?

Bir otel konaklamasından, ev kiralamasından farklı olarak bir ailenin yanında konaklamaktır. Yani Yurtdışındaki herhangi bir aile homestay aracılığıyla gelip ücreti karşılığında yanlarında kalmanıza olanak tanıyor. Tabii burda iyi aileler ve kötü aileler ile karşılaşabilirsiniz veya bir Türk ailesinin sıcaklığını hissedemeyebilirsiniz fakat ekonomik anlamda gözle görülür derecede fark ediliyor! Bu sisteme sadece fazla odaya sahip olan aileler katılabiliyor. Özel olarak kalacak kişiye yatak, çalışma ortamı ve banyo gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar sunması ilk kurallardan birtanesi.

Bu Aileler arasında genci, yaşlısı, çifti veya çocuklusuyla karşılaşmanız muhtemel. Tek odalı veya çift kişilik oda seçenekleri mevcut. Yalnız kalmak isteyenler tek kişilik homestay odalarını tercih edebilirler. Sadece gitmiş olduğunuz ülkenin gelenek ve göreneklerini tanımak için bile tercih edilebilir.

Homestay

Yemek Seçenekleri

Aslında bu durum biraz otel mantığında. Öğün düzenleri tam pansiyon, yarım pansiyon veya sadece kahvaltı ile sınırlandırılabiliyor. Tam pansiyonu seçtiğinizde aile haftanın tüm günlerinde size kendi yaptıkları yemekleri sabah, öğle ve akşam olarak servis edebiliyor. Yarım pansiyonda öğle yemeği yok.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Konaklamalarda konaklayacak kişilerin dikkat etmekle yükümlü olduğu bazı hususlar var. Kalacağınız yer bir otel değil ev olacak neticede. Oda kiraladığınızda eve giriş çıkış saatlerini, alkol ve sigara kullanımlarını, banyo kullanımı, arkadaşlarınızın gelip gelemeyeceği gibi hususları mutlaka en başında konuşun.

Diğer Faydalı Bilgiler için kategorimize göz atabilirsiniz.

Homestay Nedir?
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,005TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,508TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone