Home Türkiye Tekirdağ Hayrabolu Gezilecek Yerler

Hayrabolu Gezilecek Yerler

0
1746
Hayrabolu Gezilecek Yerler

Hayrabolu Gezilecek Yerler sorusu ülkemizde birçok alanı gezmek ve görmek isteyen birçok kişinin en çok araştırdıkları konulardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Tekirdağ sınırlarında yer alan en şirin ilçelerden bir tanesi olması, tarihi güzellikleri barındırması buralara kadar gelen herkesin biri birinden farklı alanlarda gezmek istemelerine yardımcı oluyor.

Hayrabolu Ulaşım

Hayrabolu ulaşım konusunda sadece kara yolları ile fırsatlar sunmaya devam ediyor. Kara yollarında sunulan fırsatlardan dolayı sadece özel araçlar ile ya da otobüsler ile erişim imkanları veriyor. Özel aracı olan kişilerin her alanı daha iyi bir şekilde görebilmesi için kesinlikle şahsi araçlar ile girmeleri uygun görülüyor.

Hayrabolu Konaklama

Hayrabolu konaklama nasıl olur diye merak ediyorsanız birçok farklı alternatifi ile dikkatleri çeker. İsteyenler için hem pansiyon hem de otel fırsatları yer alır. Sadece bu da değil bir yandan da daha çok doğa ile iç içe olmak isteyen kişiler kamp alanlarına giderek hem karavanları olanların karavanlarında kalma hem de çadırda kalmak isteyenlerin çadırda kalmalarına fırsatlar sunulur.

Hayrabolu Gezilecek Yerler

Hayrabolu gezilecek yerler arasında birçok tarihi mekan yer alır. Bunlar arasında;

Paşa Camii

Hayrabolu ilçesinin merkezinde yer alan bu cami mimarisi ile gören herkesi adeta büyülemeye devam ediyor.

Ulu Camii

Hayrabolu ilçe merkezine bağlı olarak bilinen İlyas mahallesi içerisinde bulunan bu cami güzelce Hasan Cami ismi ile de biliniyor.

Sarsan Baba Türbesi

Hayrabolu ilçesinde bulunan bu türbe Şair Ahmedi türbesi ismi ile de bilinir.

Hacılar Köprüsü

Tekirdağ yolunda bulunan ve Hayrabolu deresi üzerinde yer alan 1859 yılında Vali Ahmet Ataullah Bey tarafından yapılan bir köprüdür. Altı gözlü olarak yer alan köprü yıkılmış ve 1861 yılında yıkılan köprü yerine yeniden yapılması ile bilinir. Şu an faal bir şekilde Hacılar köprüsü üzerinde görülen tarihi yapılardan bir tanesidir.

Hacılar Köyü Tümülüsü

Hayrabolu ilçesine bağlı bir şekilde bulunan köyde yer alan 9 metre yükseklik ve 60 metre genişliğinde tümülüste yapılan araştırmalardan dolayı kremasyon mezar tipi olarak bilinir.

Hayrabolu Konum için tıklayınız.
Hayrabolu Gezilecek Yerler adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Tekirdağ Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here