Home Türkiye Edirne Havsa Gezilecek Yerler

Havsa Gezilecek Yerler

0
1227
Havsa Gezilecek Yerler

Havsa Gezilecek Yerler Edirne ilçesidir. Havsa ilçesi Edirne iline yaklaşık olarak 27 km mesafede yer almaktadır. Havsa, Konya yaylası üzerinde yer almaktadır. Havsa, Doğuda Kırıklareli, Batıda Edirne merkez ve Kuzeyde Süloğlu, Güneyde ise Uzunköprü ilçelerine yakın konumda bulunmaktadır. Havsa ilçede yapay gölet bulunmaktadır. Oğulpaşa, Necatiye, Kuleli Dere ve Darıdere akarsular olarak bilinmektedir. Havsa ilçesinde Sokullu Mehmet Hamamı ve Çeşme yer almaktadır. Havsa ilçesi adını eski dönemde Havsa ilçesine yerleşen 2. Beyazıt’ın eşi Havsa Sultan dan almaktadır.

Havsa Ulaşım

Havsa Ulaşım Edirne den yolculuk yapmak isteyen kişiler için Havsa merkez arası yaklaşık olarak 23 km olarak bilinmektedir. Edirne den Havsa merkeze gitmek isteyen kişiler özel araçlarla veya otobüs seferleri tercih edebilir. Edirne den Havsa Merkez arası ortalama 20 dakika sürmektedir. Havsa Merkeze başka şehirlerden gelmek isteyen kişiler için otobüs seferleri ve hava ulaşımı da mevcuttur.

Havsa Konaklama

Her yıl turist kabul eden Havsa ilçesi içerisinde birçok konaklama alternatifleri bulunmaktadır. Havsa ilçesi içerisinde konaklamak isteyen kişiler lüks otellerde konaklama imkanına sahiptir. Havsa ilçesi sınırları içerisinde kişiler apartlar, yazlık evler ve günlük dairelerde konaklama imkanına sahiptir. Havsa ilçesine gelmek isteyen kişilerin Edirne ilinde Havsa ilçesine yakın konumda bulunan otellerde kalma imkanları da bulunmaktadır.

Havsa Gezilecek Yerler

Havsa Gezilecek Yerler eski yapı olarak günümüze kadar gelmiştir.

Sokullu Camisi

Sokullu Cami 1577 Sokullu Mehmet Paşa talimatıyla Mimar Sinan tarafından inşa edilmiştir. Sokullu Camisi 1577 yılında iki minareye sahip olunduğu bilinmektedir. Balkan Savaşları zamanında Sokullu Cami hasar görmüştür. Balkan Savaşı sırasında hasar gören Sokullu Cami günümüzde tek minareli olarak kullanılmaktadır. Sokullu Caminin güneydoğu bölümünde Bulgar İşgalinin unutulmaması adına İntikam Anıtı yapılmıştır.

Kurt Bey Anıtı

Kurt Bey Anıtı Havsa ilçesine gelen kişilerin gezmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Havsa İlçe merkezi içerisinde bulunan Belediye Binasına yakın konumda yer almaktadır. Kurt Bey Anıtı Sokullu Mehmet Paşa’nın oğlu Kurt Beye ait bir Anıt olarak bilinmektedir. Kurt Bey Anıtı Osmanlı mimarisini yansıtan mezar anıtı olarak bilinmektedir.

Havsa Konum için tıklayınız.
Havsa Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Edirne Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here