Çarşamba, Ekim 20, 2021
Ana SayfaRehberTürkiyeHamamözü Gezilecek Yerler

Hamamözü Gezilecek Yerler

-

Amasya’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Hamamözü Gezilecek Yerler, il merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu ilçeyi diğerlerinden ayıran fark ise sahip olduğu kaplıcalardır. Bölgede bulunan kaplıcalara geziniz sırasında uğrayabilirsiniz. Yola çıkmadan önce Hamamözü gezilecek yerler yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Hamamözü Gezilecek Yerler

Arkut Bey Kaplıcası

İlçe merkezinde bulunuyor. Oldukça eski ve köklü bir geçmişe sahiptir. İsmini ise Selçuklu beylerinden olan Arkut Beyden almıştır. Kaplıcanın sıcaklığının 42.5 derece olduğunu söyleyebiliriz. Ruhsal bozukluklara, felce, kepeğe, fıtığa, romatizmaya, kalbe, beyne ve kronik hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Turizm açısında önemli bir yere sahip olan kaplıcada bir de termal otel bulunuyor.

Adres: Hamamözü, Amasya
Konum için tıklayınız.

Kahramanlar İçmeleri

Hamamözü ilçe merkezine 1 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İçme suyu olarak kullanılan suların bağırsak hastalıklarına ve özellikle de bağırsak parazitlerine iyi geldiği söylenmektedir. Amasya geziniz sırasında buraya uğrayabilirsiniz.

Adres: Hamamözü, Amasya

Amasya Gezi Rehberi için tıklayınız.

Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,838TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,473TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone