Home Türkiye Düzce Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Gezi Rehberi

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı Gezi Rehberi

0
479
Düzce Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Güzeldere Şelalesi doğal güzelliğinin yanında aynı zamanda bir mesire yeri ve tabiat parkıdır. Düzce bölgesinde yer alan bu doğal park, güzelliği ve tabiatı ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Bıçkı deresi üzerinden dökülen bu muhteşem şelalenin yüksekliği 136 metredir. Yeşilin en güzel tonuna sahip ağaçların arasından akan şelale görülmeye değerdir.

Şelale Türkiye’de nadir görülen bir büyüklüğe sahiptir. Şelaleyi haftasonu kaçamağı yaparak ufak bir tatille ziyaret edebilirsiniz. Yanınıza mutlaka fotoğraf makinesi almalısınız çünkü güneş sonrasında çıkan gökkuşağını kaçırmak istemeyebilirsiniz.

Konaklama

Şelaleye vardığınızda konaklamak istiyorsanız, çevrede köy evleri ve bungalov evler bulunuyor. Bambudan yapılan bungalov evler doğaya zarar vermeden yapılmıştır. Şelale çevresinde otel ve benzeri bir konaklama yeri bulunmuyor. Nedeni ise doğaya zarar verilmesini önlemektir. Onun yerine civarda bulunan köy evlerinde kalabilirsiniz. Kaldığınız süre boyunca burada ruhunuzu dinlendirebilir ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Neler Yapılır?

Şelale etrafında piknik yapabilirsiniz. Ayrıca muhteşem manzarasına karşı pastoral fotoğraflar çekilebilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz gibi aynı zamanda kamp atabilirsiniz. Şelalenin dinlendirici sesi ile güne başlayabilirsiniz.

Güzeldere Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Düzce Gölyaka’da bulunan şelaleye İstanbul’dan ulaşmak için şunları yapmalısınız. Önce TEM otoyolu üzerinden Hendek’ten ayrılarak Düzce sapağına girmeniz gerekiyor. Daha sonra Gölyaka tabelalarını takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

Güzeldere Şelalesi Giriş Ücreti

Güzeldere Şelalesi’ne yaya giriş ücreti 5 TL’dir. Bu ücreti yalnızca bölgeye girmek için veriyorsunuz. Daha sonraki masraflar size aittir. Ayrıca şelalede kamp yapmak ücretlidir. 25 TL vererek kamp atabilirsiniz. Bölgede bulunan otoparkın giriş ücreti de 13 TL’dir.

Düzce ilimiz ile ilgili diğer yazılar için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here