Home Rehber Türkiye Güzelbahçe Gezilecek Yerler

Güzelbahçe Gezilecek Yerler

0
1839
İzmir Güzelbahçe Gezilecek Yerler

Güzelbahçe Gezilecek Yerler, balıkçılığın hakim olduğu ve bu özelliği ile bilinen İzmir ilçelerindedir. İlçe henüz yeni bir yerleşim alanı olsa da özellikle ekstrem sporlar ve ralli yarışlarına ev sahipliği yapıyor olması nedeniyle büyük oranda tanınırlığa sahiptir.

Güzelbahçe her ne kadar ilçe hüviyetine yakın bir geçmişte kavuşmuş olsa da bölge üzerinde yaşam alanı inşası M.Ö. 7 yüzyıla kadar uzanır. Bu tarihlerde Dor Kabilesi tarafından yerleşim yeri olarak inşa edilen alanlar bu Güzelbahçe bölgesindedir.

Dolayısıyla Güzelbahçe gezilecek yerler denildiğinde akla ilk gelen tarihi ve kültürel miraslardır. Aynı zamanda eşsiz doğal güzelliklerle örülü olan ilçe, İzmir gezilerinde muhakkak uğrak noktası olarak tercih edilmelidir.

Güzelbahçe Nerede?

İzmir il merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan Güzelbahçe; Seferihisar, Urla, Karabağlar ve Narlıdere ilçelerine komşudur. Toplam yüzölçümü 77 kilometrekare olan ilçenin temel geçim kaynağının balık ve deniz mahsulleri olduğu da belirtilmelidir. Dolayısıyla ilçeyi ziyaret etmeyi düşünüyorsanız bu lezzetlerin tadına bakmanızı tavsiye ederiz.

Güzelbahçe’ye Ulaşım

Güzelbahçe’ye ulaşım için İzmir’in ESHOT otobüs hatlarının kullanılması mümkündür. İzmir şehir merkezinden kalan şehir içi otobüs hatları aracılığıyla ilçeye ulaşabilir ve denizin eşsiz maviliği ile ormanların benzersiz yeşilinin doğal olarak nasıl kesiştiğini gözlemleyebilirsiniz.

Güzelbahçe Konaklama

Güzelbahçe konaklama imkanları bakımından İzmir’in diğer gözde tatil belde ve ilçelerine göre biraz daha kısır gibi görünüyor olsa da ilçe sınırları içerisinde pek çok farklı alternatifin bulunduğu belirtilmelidir. Talebinize göre ilçe içerisinde yer alan konaklama alanlarında gönül rahatlığı ile kendinize uygun bir tesis bulmanız mümkün olduğu gibi bir diğer yöntem olarak ilçenin dışında yer alan konaklama alanlarını da tercih edebilir ve İzmir seyahati kapsamında ilçeye günü birlikte olarak ziyarette bulunabilirsiniz.

Güzelbahçe Gezilecek Yerler

Güzelbahçe gezilecek yerler bakımından ziyaretçilerine kültürel miraslar, tarihi kalıntılar, doğal güzellikler ve ekstrem sporların yapılabilmesine uygun sayısız olanak vadeder. Siz de doğal güzelliklerin verdiği güvenle ekstrem sporlar yapmak istiyorsanız Güzelbahçe’nin sert yamaçları ve etkileyici denizi benzersiz bir tercih olacaktır.

Güzelbahçe Sahilleri

Güzelbahçe gezilecek yerler kapsamında ilçenin sahip olduğu ve yaklaşık olarak 8 km kadar uzayan sahil şeridinin dahil edilmemesi mümkün değildir. Bu sahil üzerine inşa edilmiş plajlar eşsiz temizliğe ve berraklığa sahip denizde en keyifli şekilde vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Yaka Otantik Pazarı

Güzelbahçe’den ne alınır? Sorusu ile karşı karşıya kalanların bu nevi şahsına münhasır pazara uğramadan ziyaretlerini tamamlamamaları gerekir. Pazar günleri kurulan Yaka Otantik Pazarı, sadece Güzelbahçe’de ikamet edenler tarafından üretilmiş el işçiliği ürünler ve doğal lezzetleri sunar. İzmir’in hemen her bölgesinde yoğun talep alan Pazar aynı zamanda ülke çapında üne de sahiptir.

İnkaya Mağarası

Güzelbahçe’de gezilecek yerler arasında doğal güzelliği ile benzersiz bir atmosferi adeta gerçekleşen bir film içerisinde yaşamanızı sağlayacak olan İnkaya Mağarası İzmir gezilerinizde kesinlikle uğramanız gereken doğal yaşam alanları arasındadır. Sıra dışı bir görünüme sahip olan mağara eşsiz bir tabiat olayını gözler önüne serer.

Ekstrem Sporlar ve Ralli

Tatil ve gezi gibi dinlenme odaklı faaliyetlerde biraz da heyecan arayışındaysanız Güzelbahçe gezilecek yerler kapsamında ekstrem sporların yapıldığı ve ralli yapabilme alternatifi sunan hizmetlerden faydalanmalısınız. Benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlayacak olan ekstrem sporlar paraşütle atlamaktan deniz üzeri sporlarına kadar oldukça geniş seçenek yelpazesini de size sunacaktır.

Güzelbahçe konum için tıklayınız.

Güzelbahçe Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. İzmir Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here