Home Türkiye İstanbul Güngören Gezilecek Yerler

Güngören Gezilecek Yerler

0
783
Güngören Gezilecek Yerler

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Güngören Gezilecek Yerler, 8.39 km2lik bir alana sahiptir. 2018 sayımlarına göre 289.331 kişilik nüfusa sahip olan ilçenin batı yarısında Çatalca Yarımadası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra doğusunda Zeytinburnu, Esenler, güneyinde Bakırköy, batısında Bahçelievler ilçeleri yer almaktadır. 11 mahalleye sahip olan ilçenin kırsal yerleşim alanı bulunmamaktadır.

İlçe, yüzölçümü ile birlikte İstanbul’un en küçük yüzölçümlü ilçesi olarak bilinmektedir. Güngören’e ulaşım farklı seçenekler üzerinden sağlanmakta ve komşu ilçelerden Güngören’e kısa sürede gidilebilmektedir. Peki ilçeye konforlu bir şekilde gitmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri ulaşım seçenekleri nelerdir?

Güngören Ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan ilçeye farklı ulaşım seçenekleri dahilinde gitmek olanaklıdır. Bu bağlamda 92T ve 98G otobüs seferleri ile ilçeye gitmek mümkündür. Bunun yanı sıra Güngören’e konforlu bir şekilde ulaşım sağlamak isteyen kişiler, Marmaray hattı ile kısa sürede gitme şansı elde etmektedir.

İlçeyi görmek isteyen kişilerin Güngören’e ulaşım kapsamında tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım seçeneği de minibüs hatlarıdır. Minibüs A-19 ve A-28 minibüs hatları, ilçede giden minibüs hatlarıdır. M1A, M1B metro hatları ile de ilçeye konforlu bir ulaşım sağlanabilmektedir. Farklı ulaşım seçenekleri ile birlikte ilçenin ulaşım konusunda herhangi bir sorunu bulunduğunu belirtebiliriz.

Güngören Gezilecek Yerler

İlçe sınırları içerisinde, gezilip görülebilecek birçok yer bulunmaktadır. Güngören gezilecek yerler listesinde bulunması gereken mekanları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Aziz Paşa Mesire Alanı
  • Güngören Park AVM
  • Kale Outlet Center
  • Genç Osman Camii

Bu ve buna benzer yerler, ilçeyi ziyaret edecek kişilerin görmesi gereken alanlar olarak bilinmektedir. Özellikle Aziz Paşa Mesire Alanı, piknik yapmak ve hoş vakit geçirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Güngören’de Ne Yenir?

İlçe sınırları kapsamında bulunan Güngören Park AVM’de ziyaretçiler, farklı yiyecek seçenekleri bulabilmektedir. Güngören’de ne yenir sorusu kapsamında ön plana çıkan yiyecekler; ızgara köfte, ekmek arası, mantı, pizza, fast food vb. şeklinde sıralanabilmektedir. Alışveriş merkezi dahilinde yer alan yemek katında ziyaretçiler, istedikleri her yiyecek türünü sorunsuz bir şekilde bulma şansı elde etmekte ve bu sayede akşam yemeklerini oldukça keyifli bir ortamda yiyebilmektedir.

Konum için tıklayınız.
Güngören Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here