Çarşamba, Mayıs 15, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunGüce Gezilecek Yerler

Güce Gezilecek Yerler

-

Güce Gezilecek Yerler bir ilçe olarak bilinmektedir. Bu ilçe Giresun şehrin de bulunmaktadır. Güce ilçesi Giresun şehrinin merkezine 55 km uzaklık da yer almaktadır. Güce ilçesi 4 mahalleden oluşmak da olan bir ilçedir. Güce ilçesi doğal güzellikleri ile dikkat çekmek de olan bir ilçedir. Güce ilçesine bağlı olmak da olan 15 adet köy bulunmaktadır. İlçe de tarıma önem verilmektedir. İlçe de yetiştirilmek de olunan tarım ürünleri ise mısır, çay, kivi ve kirazdır. Ayrıca ilçe de geçim kaynağı olarak hayvancılık da yapılmaktadır. Bu hayvancılık ise, arıcılık, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık gibi hayvancılık çeşitleridir. İlçe de birçok fabrika da bulunmaktadır. Bu fabrikalar da tarımlara yönelik çalışmaktadır.

Güce Ulaşım

Güce ilçesi Giresun şehrinin bir ilçesidir. Bu ilçe birçok ziyaretçiye ve turistlere ev sahipliği yapmak da olan bir ilçedir. Birçok kişi ise güceye ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Güce ilçesine ulaşım için imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlar ise hava yolu ve kara yolu gibi imkanlardır. İlçeye ziyarete gelen kişiler genel olarak hava yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni ise hava yolunun daha konforlu bir yolculuk sağlamasıdır. Ayrıca ilçe içerisin de birçok yere ulaşım sağlayan dolmuşlar da yer almaktadır.

Güce Konaklama

Güce ilçesi küçük ve sevimli bir ilçedir. Bu ilçeye ziyarete gelen kişiler genel olarak güce konaklama imkanlarını merak etmektedirler. Güce ilçesin de konaklama imkanları, oteller ve pansiyonalardır. Kişiler genel olarak daha konforlu olduğu için otelleri tercih etmektedirler.

Güce Gezilecek Yerler

Güce ilçesini birçok kişi ziyaret etmektedir ve gezilecek bazı yerleri bulunmaktadır. Güce gezilecek yerler ise şunlardır;

Gelevera Deresi

Gelevera deresi güce ilçesinden geçmektedir. Gelevera deresin de olan doğal güzellik ile birçok ziyaretçinin beğenisi toplamaktadır. Gelevera deresi kenarın da piknik gibi aktiviteler yapılmaktadır.

Şaban Kalesi

Şaban kalesi güce ilçesin de yer almaktadır. Bu kalenin günümüze kadar uzanmış olan bazı tarihi kalıntıları bulunmaktadır. Bu kale yeşillikli bir alan da yer almaktadır. Bu yüzden doğal güzelliğe sahip bir alandır.

Güce Konum için tıklayınız.
Güce Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol