Ana Sayfa Mekanlar Haftasonu Planları Gözdağı Korusu Gezi Rehberi

Gözdağı Korusu Gezi Rehberi

-

İstanbul ilinin Pendik ilçesinde bulunur. Olağanüstü manzarasıyla Marmara, Adalar ve Yalova’nın seyirlik görüntüsünü gözler önüne serer. Marmara’nın saklı güzelliklerinden  biri olan Gözdağı Korusu, çam kokuları ve her renkten çiçekler ile süslenmiştir. İstanbul’un gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak için ideal yerlerden biridir. Şehrin orta yerinde, beton gökdelenlerin arasında doğayla iç içe bir haftasonu kaçamağı yapabilirsiniz.

Koru, sosyal tesis olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Korunun içerisinde ve etrafında çardaklar, piknik alanları, gezi alanları ve çocuk alanları bulunmaktadır. Çocuklu aileler ve çocuklar için en güzel mesire alanlarından da biridir. Toplamda 580 kişiyi ağırlama kapasitesine sahiptir.

Gözdağı Sosyal Tesisi Kahvaltı

Yeşil alan, deniz ve doğa üçlemesi içerisinde güzel bir kahvaltı fırsatı yakalayabilirsiniz. Gözdağı Sosyal Tesisleri’nde ister serpme kahvaltı ister de kahvaltı tabağı şeklinde seçenekleri seçebilirsiniz.

Gözdağı Korusu Gezi Rehberi 2

Gözdağı Sosyal Tesisi Menüsü

Sosyal Tesisin Restoranı’nda oldukça lezzetli ve uygun fiyatlı yemekler yiyebilirsiniz. Müşterilerin çoğunun tek kusur dahi bulamadığı bir yer diyebiliriz. Restoranın menüsünde hemen hemen tüm yemeklerin fiyatları da aynıdır. Farklı olsa bile arasında 1 ya da 2 TL fark bulunuyor diyebiliriz. Izgaralar, zeytinyağlılar, makarnalar, balıklar menüyü oluşturuyor. Restorana yolunuz düşerse mutlaka spesifiyellerin tadına bakmalısınız. Beğendili Kuzu Kavurma olağanüstü lezzete sahiptir. Gözdağı Sosyal Tesis Restoranı’nda mutlaka taatmanız gereken diğer yiyecek ise Gözdağı Kebabı’dır. Bu ikisini tatmadan asla geri dönmeyin.

Gözdağı Sosyal Tesisleri Nerede?

Gözdağı Sosyal Tesisleri, İstanbul ilinin Pendik ilçesinde bulunmaktadır.

Gözdağı Sosyal Tesislerine Nasıl Gidilir?

Şahsi aracınız ile ulaşmak istiyorsanız, D100 karayolunu kullanarak Kurtköye’e, ardından Pendik metro yönüne doğru ilerleyerek Ankara Caddesi üzerinden tesise ulaşabilirler.

Toplu taşıma ile ulaşmak istiyorsanız, 16K, 132E, 132D, 132H, 132A, 132, 132P, 133GP, E10, KM25, KM28 hatlarını kullanabilirsiniz. Bu otobüslerden herhangi birine bindiğinizde Üçevler durağında inerek tesise ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gözdağı Korusu Gezi Rehberi3

Adres: Dumlupınar, Gözdağı Cd, 34896 Pendik/İstanbul
Telefon: (0216) 586 56 90

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone