Home Rehber Türkiye Göynücek Gezilecek Yerler

Göynücek Gezilecek Yerler

0
724
Göynücek Gezilecek Yerler

Göynücek Gezilecek Yerler, elma diyarı Amasya’nın bir ilçesidir. İlk merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Anadolu kadar eski bir tarihe sahip olan şehrin güzelliğini kelimelerle anlatmaya kalksak kifayetsiz kalır. Hititlerden günümüze kadar yerleşim yeri olarak kullanılan ilçenin elması kadar bamyası da ünlüdür. Şehrin en güzel yerleşim bölgelerinden birisi olarak sizleri alıp başka diyarlara götürebilir. Müthiş bir atmosfer yaratan ilçeyi mutlaka ziyaret etmeli ve meşhur bamyalarından satın almalısınız.

Göynücek Gezilecek Yerler

Gökçeli Kalesi

Göynücek ilçesinin gezilecek yerlerinden birisi de Gökçeli Kalesi’dir. İlçe merkezine oldukça yakın bir mesafede yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Romalılar döneminde bu kale bir savunma ve askeri barınma yeri olarak kullanılmıştır. Oldukça estetik bir mimari yapıya sahip olan kaleyi Amasya gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Merkez, Gökçeli Köyü, Göynücek, Amasya
Konum için tıklayınız.

Ilısu Kaplıcası

Göynücek ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Ilısu Kaplıcası, ülkemizin sahip olduğu en güzel kaplıcalardan biridir. Kaplıcanın 40 derece suları sinir sistemi, kadın, mide, idrar, bağırsak, romatizma, eklem ve cilt hastalıklarına iyi geliyor. Siz de bu dertlerden mustarip iseniz Ilısu Kaplıcasını tercih edebilirsiniz. Kaynakların olduğu bölgede tesis ve konaklama merkezi bulunmuyor. Bunu dikkate alarak gitmenizde fayda var.

Adres: Göynücek, Amasya
Konum için tıklayınız.

Amasya Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here