Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunGörele Gezilecek Yerler

Görele Gezilecek Yerler

-

Görele Gezilecek Yerler bir ilçedir. Bu ilçe Giresun şehrinin kuzeydoğusun da yer almaktadır. Ayrıca görele ilçesinin kardenize kıyısı bulunmaktadır. Bu ilçenin şehir merkezine uzaklığı 63 km olarak bilinmektedir. Görele ilçesi büyük bir ilçedir. Giresun şehrin de yer almak da olan ilçeler arasın da 4. sıra da yer almaktadır. Görele ilçesin de Giresun şehrinin kültürlerine yer verilmektedir. Giresun şehrinin kültürleri ise Türkmen Çepnilere ait kültürlerdir. Görele ilçesin de turizm fazla gelişmemiştir. Görele ilçesin de genel olarak iç turizmin hâkim olduğu bilinmektedir. İlçe de yaylacılığa çok önem verilmiştir ve gelişmiştir. İlçeye gelen kişiler temiz hava almak ve doğa ile içerisin de olabilmek için yaylalara çıkmayı tercih etmektedirler.

Görele’ye Ulaşım

Görele Giresun şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. İlçeyi ziyaret etmek isteyen kişiler ulaşım imkanlarını merak etmektedirler. Bu yüzden göreleye ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedirler. Görele ilçesine ulaşım hava ve kara yolu bulunmaktadır. İlçeye ziyarete gelen kişiler genel olarak hava yolu daha konforlu olduğu için hava yolunu tercih etmektedir. Aynı zaman da ilçe içerisin de birçok yere ulaşım sağlayan dolmuşlar da bulunmaktadır.

Görele Konaklama

Görele ilçesi Giresun ilinin kuzeydoğusun da bulunmak da olan sevimli bir ilçedir. Sevimli bir ilçe olmasından dolayı birçok turistin ilgisi çekmektedir. Bu yüzden de turistler ilçeyi ziyaret etmek istemektedirler. Birçok turist Görele konaklama imkanlarını merak etmektedir. Görele ilçesin de iki çeşit konaklama imkânı bulunmaktadır. Bu imkanlar ise oteller ve pansiyonlardır. Ziyarete gelen kişiler genel olarak otel de konaklanmayı tercih etmektedirler.

Görele Gezilecek Yerler

Görele ilçesin de gezilip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. Görele gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Dokuz Göz Milli Park

Dokuz göz milli park Görele ilçesinin merkezine 9 km uzaklık da yer almaktadır. Bu park ismini ise dokuz adet su kaynağının bulunmasından almaktadır.

Çavuşlu Köyü

Çavuşlu köyü, Görele ilçesin de yer almak da olan bir köydür. Bu köy küçük ve tarihi bir yerdir. Bu köy genel olarak tarihi ile dikkat çekmektedir.

Görele Konum için tıklayınız.
Görele Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol