Home Rehber Türkiye Gölmarmara Gezilecek Yerler

Gölmarmara Gezilecek Yerler

0
92
Gölmarmara Gezilecek Yerler

Gölmarmara; adı gibi oldukça güzel olan ve Manisa ili sınırları içerisinde yer alan bir ilçedir. Gölmarmara Gezilecek Yerler denildiğinde akla ilk gelen bölgelerden biri olmasının sebebi; muhteşem bir tabiat güzelliğine sahip olması ve Marmara Gölü gibi manzarası güzel alanları bünyesinde barındırmasıdır.

Aynı zamanda tarihi yapıları ile de dikkatleri üzerine çeken özel bölgelerden birisidir. Ege Bölgesi’nin tarihi ve özel güzelliklerinden nasibini çokça almış, görenlerin çok beğeneceği konaklama alanlarından birisidir. Tıpkı bağlı bulunduğu Manisa, Ege Bölgesi ve tüm ülkemizin eşsiz güzellikleri gibi, görülmesi gereken çok sayıda farklı alanı bünyesinde barındırır.

Gölmarmara gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir ilçe olmakla birlikte her sene pek çok turist ağırlamaktadır. Sosyal ve eğlenceli yaşantısı, aynı zamanda festivalleri ile bilinmektedir. Buraya gelindiğinde muhakkak görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikleri yazımızın devamında paylaşıyor olacağız. Ancak ilk olarak Marmara Gölü ve onun güzel manzarasından söz edebiliriz. Gölmarmara ilçesinin sınırları dahilinde yer alan göl; doğa tutkunları, kamp sever kişiler ve balıkçılar tarafından çok sevilmektedir.

Gölmarmara Gezilecek Yerler

Gölmarmara’ya Ulaşım

Manisa bölge olarak ulaşımı kolay bir konumdadır. Manisa sınırları içinde bulunan görme Gölmarmara’nın ulaşımı da aynı şekilde kolaylık gösterir. Manisa Gölmarmara arası seyahat ise, minibüs seferleri aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmektedir.

İlçenin kent içi kullanımlarında ise genelde yine minibüs ya da halk otobüsü kullanılmaktadır. Genelde otobüs hatlarının tercih edildiği kentte taksilerde bir diğer alternatif olarak öne çıkmaktadır. Yine Gölmarmara ilçesinden havalimanına ulaşmak istenirse Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım mesafesinde olduğu söylenebilir.

Gölmarmara’da Konaklama

Gölmarmara yol tarifi ve alternatif ulaşım yollarını belirttikten sonra bölgedeki konaklama imkânlarını değerlendirelim. Bölgenin gelişmiş bir yerleşim yeri olması sebebiyle ve çok sayıda turist ağrıması nedeni ile kolaylıkla konaklama imkanı bulunabilir.

İlçenin otelleri ya da pansiyonları arasında tercih yapılabileceği gibi Gölmarmara Öğretmenevi’nde de konaklamak mümkündür. İnternet üzerine kısa bir araştırma ile Gölmarmara’da yer alan tüm konaklama bölgelerini öğrenebilir ve kolaylıkla rezervasyon yapılabilir.

Gölmarmara’da Gezilecek Yerler

Gölmarmara gezilecek yerler bakımından ülkemizin diğer neredeyse tüm bölgeleri gibi oldukça zengindir. Koynunda eşsiz bir tarih ve doğa güzelliği saklayan bölgeye gidildiğinde muhakkak görülmesi gereken bazı yerler; Şahuban Camisi, Bintepeler Bölgesi Kral Mezarları, Halime Hatun Külliyesi, Akpınar Mesire Yeri ve Marmara Gölü olmaktadır.

Gölmarmara Konum için tıklayınız.
Gölmarmara Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Manisa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here