Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeGerger Gezilecek Yerler

Gerger Gezilecek Yerler

-

Adıyaman’ın 9 ilçesinden biri olan Gerger Gezilecek Yerler, şehrin en küçük ilçelerinden biridir. Hem tarihi hem de doğal mirasları ile ünlüdür. Şehrin dört bir yanının medeniyet beşiği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gerger de bunlardan bir tanesidir. Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlamaktadır. Kültürüyle, doğasıyla ve tarihiyle bambaşka bir yerdir.

Gerger Gezilecek Yerler

Gerger Kanyonu

Gerger gezilecek yerler listesine Gerger Kanyonu ile başlamak çok doğru bir seçim çünkü böyle bir güzelliği başka hiçbir yerde göremezsiniz. Doğa severler sadece buraya görmek için 1000 kilometre uzaklıktan bile geliyorlar. Kanyonda piknik yapabileceğiniz mesire alanları, içine girebileceğiniz mağaralar ve sosyal alanlar bulunuyor. Ayrıca böyle güzel bir yerin oldukça sakin olduğunu da belirtmeliyiz.

Adres: Gerger, Adıyaman
Konum için tıklayınız.

Sülüklü Göl Mesire Yeri

Sülüklü Göl herkese şifa dağıtıyor. Ülkemizde pek çok şehirde rastlayabileceğiniz sülüklü göller içerisinde sülükler sayesinde romatizma, iltihap, cilt hastalıkları ve böbrek hastalıkları gibi pek çok derde deva oluyor. Adıyaman’da sülükleri ile ünlü şehirlerden biri. Gerger Sülüklü Göl’de piknik yapabilir ve ayrıca göle girerek şifa bulabilirsiniz.

Adres: Kütüklü, Gerger, Adıyaman
Konum için tıklayınız.

Kurdek Yaylası

Şehrin ve ilçenin en yüksek yaylarından biridir. Burada yukarı doğru çıktıkça hava soğumaya ve rüzgâr esmeye başlıyor. En tepeden şehrin tamamını çıplak gözle görme imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle de yaz ve bahar aylarında bölgede şenlikler düzenleniyor. Bunlara katılabilir ve Adıyaman gezinize renk katabilirsiniz.

Adres: Kurdek Yaylası, Gerger, Adıyaman
Konum için tıklayınız.

Üzeyir Peygamber Türbesi

Dini ve tarihi bir öneme sahip olan Üzeyir Peygamber Türbesi, Gerger ilçesinde yer alıyor. 19. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen türbeyi Adıyaman gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Yerli ve yabancı pek çok ziyaretçinin de ilgini çekmektedir.

Adres: 02700 Sutepe/Gerger/Adıyaman
Konum için tıklayınız.

Adıyaman Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol