Home Türkiye Bursa Gemlik Gezilecek Yerler

Gemlik Gezilecek Yerler

0
850
Gemlik Gezilecek Yerler

Deniz yolu taşımacılığında önemli bir yere sahip olan Gemlik ilçesi Bursa iline bağlıdır. Gemlik Gezilecek Yerler, Bursa şehir merkezine 24 km uzaklıktadır. İstanbul, Bursa ve İzmit illerinin kesişim noktasındaki limanların ortak alanı olan Gemlik ilçesi, lojistik bir üstünlüğe sahiptir. Ayrıca bu konum ilçenin hızlı bir şekilde gelişmesine yol açmıştır. Bursa ilinin en eski ilçelerinden biridir ve tarihi MÖ. 12. yüzyıla kadar dayanır.

Gemlik ilçesi, adını ise hemen bitişiğinde bulunan ırmaktan almıştır. Coğrafi konumu ve üstünlüğü nedeniyle sürekli istilalara maruz kalmış ve aynı nedenden dolayı da birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi büyük devletlerin hakimiyetine giren Gemlik ilçesinde sürdürülen ticaret hiçbir şekilde durağanlaşmadan devam etmiştir.

Gemlik’e Ulaşım

Gemlik’e ulaşım birçok farklı yöntem ile sağlanabilmektedir. Kişiler özel araçları ile ulaşım sağlayabilirken, şehirlerarası otobüsleri de kullanabilirler. Büyük şehirlerden Gemlik’e ulaşım sağlanırken herhangi bir aktarmaya gerek yoktur. Bilet ücretleri gidilen şehir ile aradaki kilometreye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Uçak ile de seyahat imkanı yer almaktadır. Kişiler Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilir ve buradan ulaşım sağlayabilirler. Havalimanından araç kiralamak ya da taksi tutmak alternatifler arasında yer alır. Havalimanından taksi ile gitmek ortalama 1 saat sürecektir ve 150 TL taksi ücreti tutacaktır.

Gemlik’te Konaklama

Gemlik turistik bir ilçe olarak bilinir. Bu nedenle havaların ısınması ile birlikte otelleri hızla dolacaktır. İlçeye seyahat etmek isteyen kişiler öncesinde kalacak yerlerini rezerve ettirebilirler. Büyük otellerin yanı sıra apart oteller de ilçede hizmet vermektedir.

Gemlik Gezilecek Yerler

Gemlik Gezilecek Yerler

Gemlik gezilecek yerler denizi ve sahip olduğu doğal güzellikleri ile birlikte oldukça değerli bir ilçedir. Yaz aylarında sakin bir şekilde kafa dinlemek isteyen kişiler için idealdir. Ancak Temmuz aylarında şehirdeki insan yoğunluğu artar.

Narlı Köyü

Temiz havası ve yeşilliği ile ilgi çeken bir köydür. Denizi temiz olduğu için turistlerin deniz için gittiği bir yerdir.

Karacaali Köyü

Yaz aylarında en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Burada yer alan yazlıklar ile birlikte kişiler doğayla iç içe bir tatil yapabilirler.

Gemlik Konum için tıklayınız.
Gemlik Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here